KEMAL ONUR ATALAY

MHP Aksaray Olağan 14. İl Kongresi yapıldı. Kongrede Divan Başkan Yardımcılığı yapan MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, “Burada da tekrar edeceğim, ey arkadaşlar, bizleri onlarla aynı teraziye koymayın, biz o teraziye çıkmayız. Gerekirse oy vermeyin ama bizi hainlerle kol kola gelenlerle aynı teraziye koymayın, aynı kefeye koymayın. Bunu da asla kabul etmiyoruz. Ülkücü hareket menfaat uğruna siyaset yapan bir parti değil, şehitlerimizin kanı üzerinde siyaset yapıyoruz. Öbür dünyada hepsinin elleri yakamızda olacak bunu biliyoruz” diye konuştu.

Edirne’de Arşimet Tribünlü HES Bir Kısmının Yıkılmasından Kaynaklı Dava Açıldı Edirne’de Arşimet Tribünlü HES Bir Kısmının Yıkılmasından Kaynaklı Dava Açıldı

MHP Aksaray Olağan 14. İl Kongresi dün Aksaray Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kongrede Divan Başkan Yardımcılığını MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef yaptı.

Aksaray'da olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi'nin oy oranını yükseltme hevesine veya buradan bir çıkar elde etme düşüncesinde değil; ülkenin selametine, milletimizin selametine, ay yıldızlı al bayrağımızın rahat rahat dalgalanmasına, minarelerimizde ezanlarımızın rahat rahat okunması için bu mücadeleye ortak olmuştur" diye konuştu.

"BU MÜCADELE TÜRKLÜĞE SAHİP ÇIKMA MÜCADELESİDİR"

İbrahim Ethem Sedef şunları söyledi:

"Biz Yozgat olarak kendimizi övmeyle geçiririz 'MHP’nin kalesi' Yozgat'tır diye. Milliyetçi Hareket Partisi'nin bugünkü Genel Başkanı Devlet Bahçeli FETÖ'sünden, PKK’sından DHKPC’sine Türk ve Türkiye düşmanı olan ne kadar hain ve alçak varsa onun karşısında Cumhur İttifakı'nın yanında yer almış ve bugünkü hükümeti desteklemiştir. Yine bu desteği verirken Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, MHP’nin oy oranını yükseltme hevesine veya buradan bir çıkar elde etme düşüncesinde değil; ülkenin selametine, milletimizin selametine, ay yıldızlı al bayrağımızın rahat rahat dalgalanmasına, minarelerimizde ezanlarımızın rahat rahat okunması için bu mücadeleye ortak olmuştur. Bugün 15 Temmuz'u milat kabul ederek Cumhur İttifakı'nın kurulmasını en başta tesis eden başta Genel Başkanımız ve şimdiki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yedi düvele karşı el ele verip bütün hainlerin karşısında dimdik duruyorlarsa biz bu dava ve ülke uğruna canını seve seve şehitler vermiş, gaziler vermiş, istikbalinden vazgeçmiş bir davanın bireyleri olarak, ülkücüler olarak o iki yiğidi nasıl yalnız bırakacağız? Vatanı, milleti nasıl yalnız bırakacağız diyoruz. Onun için bu mücadele partilerin çark hesabı yaptığı mücadele değil, Türklüğe sahip çıkma mücadelesidir, bayrağa ve ezana sahip çıkma mücadelesidir. Bizler aynı büyüklerimizin yaptığı gibi canımızı seve seve bu vatan için veririz ve ben de bir ülkücü olarak bunu her ortamda söylüyorum. Burada da tekrar edeceğim, ey arkadaşlar, bizleri onlarla aynı teraziye koymayın, biz o teraziye çıkmayız. Gerekirse oy vermeyin ama bizi hainlerle kol kola gelenlerle aynı teraziye koymayın, aynı kefeye koymayın. Bunu da asla kabul etmiyoruz. Ülkücü hareket menfaat uğruna siyaset yapan bir parti değil, şehitlerimizin kanı üzerinde siyaset yapıyoruz. Öbür dünyada hepsinin elleri yakamızda olacak bunu biliyoruz."