Küçükyoncalı Dokuyan Eller ekibindeki kadınlar ve Saray Belediyesi’nin iş birliğiyle düzenlenen 6. Keşkek Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Küçükyoncalı’nın geleneksel çıkrancık oyunu, yöresel ürünlerin sergilendiği stantlar, Tekirdağ Büyükşehir Bandosu, dans gösterileri, Gökhan Meneşe ve Sevtuğ konserleri ile Keşkek Şenliği adeta şölene dönüştü.

Saat 12.00’da başlayan şenlikte unutulmaya yüz tutmuş geleneksek çıkrancık oyunu izleyenlere keyifli anlar yaşattı. El emeği göz emeği nuru ürünlerin sergilendiği, geleneksel lezzetlerin satıldığı stantlar yoğun ilgi görürken, 20 kazan keşkek vatandaşlara dağıtıldı. Geleneksel lezzet keşkeğe yoğun ilgi gösteren vatandaşlar, keşkek stantları önünde kuyruk oluşturdu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu, vals, baçata ve zeybek gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı.

BAŞKAN ERKİŞ: “KÜÇÜKYONCALI EĞİTİMDEKİ SAYGIN YERİNİ MUHAFAZA EDECEKTİR”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Küçükyoncalı Mahalle Muhtarı İrfan Gündüz yaptı. Gündüz’den sonra katılımcıları tek tek selamlayarak konuşmasına başlayan Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, şunları söyledi: 

“Her birimizi Küçükyoncalılı kılan, her birimizi o mübarek, o karın doyuran, hem protein ihtiyacını hem de karbonhidrat ihtiyacını karşılamakla yıllarca meşruiyet kazanmış ve bugün nerdeyse coğrafi işaret almak üzere bulunduğumuz Küçükyoncalı Keşkeği, her şeyden evvel ruhumuzu, gönlümüzü doyuran bir geleneğin yaşatılmasında vesile olmuştur. Bugün bütün meseleler her birimizi eşi düzeyde ilgilendirmektedir.

“Mesele Sineklerle Uğraşmak Değil, Bataklığı Kurutmak" “Mesele Sineklerle Uğraşmak Değil, Bataklığı Kurutmak"

Okuma yazma oranının, eğitim oranının en yüksek olduğu Küçükyoncalı’da bugün okulumuz yoksa, bugün sularımızda sıkıntı varsa oraya Büyükşehir karışıyor, burası milli eğitimin diyemeyiz. Her şeyden evvel hepimiz eşit düzeyde sorumluyuz. Hele hele bizler bütün bu meselelerden sorumluyuz. Üstesinden gelmek için de elimizden geleni yapmakla mükellefiz. Hiçbir mazereti yoktur bunun. Değil mi ki savaşın ortasında Maarif Kongresi’ni ertelemeyen bir liderin kurduğu ülkenin evlatlarıyız. Hiçbir biçimde eğitimle ilgili meseleyi başka meselelerin arkasında tutamayız. Küçükyoncalı, eğitimdeki saygın yerini muhafaza ettirecektir ve bunun güçlü namzetleri burada kendi okullarında yetişecektir."

YONTAR VE HAMŞİOĞLU TEKİRDAĞ’DAKİ OKUL SORUNUNA VURGU YAPTI

Başkan Erkiş’in ardından Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Selcan Hamşioğlu da birer konuşma yaparak Tekirdağ’daki okul sorununa vurgu yaptı.

Konuşmaların ardından Keşkek Şenliği, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bando gösterisi, vals, baçata ve zeybek dans performansıyla devam etti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve dans gösterileri izleyicilerden büyük alkış aldı. Konuşmaların ardından keşkek şenliğinde emeği geçenlere ve 6. Atatürk Koşusu’nda dereceye giren sporculara plaket takdim edildi.

COŞKU DOLU KONSERLERLE UNUTULMAZ BİR AKŞAM

Keşkek Şenliği programı Gökhan Meneşe ve Sevtuğ konseri ile devam etti. 6. Küçükyoncalı Keşkek Şenliği’nde Küçükyoncalılı vatandaşlarla birlikte birbirinden güzel şarkılar seslendiren Gökhan Meneşe ve Sevtuğ dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı. Küçükyoncalı halkından tam not alan Gökhan Meneşe ve Sevtuğ izleyenlerden büyük alkış aldı.