Hatay’ın Da Aralarında Olduğu 40 Barodan Ortak Açıklama Hatay’ın Da Aralarında Olduğu 40 Barodan Ortak Açıklama

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, Defne ilçesindeki okulları ziyaret ederek öğrenci, öğretmen ve veliler ile bir araya geldi.              
Hatay Valisi Masatlı, ziyaret ettiği okulların yöneticilerinden eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı.
Defne ilçesinde yer alan iki okulu ziyaret eden Vali Mustafa Masatlı,  ilk durağı, Semihe- Mehmet Karaali Ortaokulu oldu. Burada, anasınıfı öğrencileriyle bir araya gelen Vali Mustafa Masatlı, sınıf içi etkinliklerine katıldı ve günün anısı olarak her bir öğrenciye küçük bir hediye takdiminde bulundu.
6 Şubat ve devamındaki depremler sonucu, okullarından ayrı kalarak eğitimleri kesintiye uğrayan öğrencilerle, İl Millî Eğitim Müdürlüğünün koordinesinde açılan Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK) yapılan sınıfları ziyaret eden Vali Mustafa Masatlı, bu kurslara katılımın, yüksek olduğuna işaret ederek bunun memnuniyet verici olduğunu dile getirdi.
Öğrencilerin bu kurslarla eksiklerini tamamlayarak eğitim hayatlarına daha emin adımlarla devam edeceklerini söyleyen Vali Mustafa Masatlı,   Okul bahçesinde kurstan çıkacak çocuklarını bekleyen velilerle de sohbet ederek, Çocukların eğitim öğretim hayatında ne gibi ihtiyaçları olduğunu ve bunlar için neler yapılabileceğine dikkat çekerek,  Devletin en öncelikli meselesinin, öğrencilerin iyi ve donanımlı yetişebilmeleri için hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini ve gerekeni, ilgili tüm kurum ve kuruluşlar vasıtasıyla ivedi olarak yerine getirdiğini, sözlerine ekledi.
Veliler, yapılan hizmetlerden ve ilgiden dolayı Vali Mustafa Masatlı şahsında tüm Devlet büyüklerine teşekkür ve şükranlarını ilettiler.
Vali Mustafa Masatlı, daha sonra Nimet – Fahri Öksüz Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek Öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.
Öğretmenlerle sohbet ederek, bu zor süreçte okulları, yeni eğitim dönemine hazır hale getirebilmek için yaz boyu okul bakım ve onarımlarının nasıl devam ettiğine vurgu yapan Vali Mustafa Masatlı; ayrıca eğitimin en önemli unsuru olan öğretmenlerin barınma sorununun çözüme kavuşturulması için de Hatay Valiliğinin koordinesinde tüm kurumların 7/24 esasına dayalı çalışma anlayışıyla sahada olduklarını dile getirdi.
Vali Mustafa Masatlı, Eğitimin çok boyutlu ciddi bir alan olduğu ve bir ülkenin geleceğini belirlediğini bunun için asla ihmal edilemeyeceğini söyleyerek öğretmenlere “Müsterih olun” dedi.
Öğrencilerin derslere katılımının nasıl olduğunu sorması üzerine, katılımın yoğun olduğu cevabını alan Vali Mustafa Masatlı, “Bu sevindirici bir durum. Zaten tüm çabamız, gençlerimizin zihnen ve kalben okullarına dönmüş ve derslerine devam ediyor olmalarını sağlamak. Bu noktada, siz öğretmenlerimizin liderliğine ihtiyacımız var. Devletimiz de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin öncülüğü ve direktifleriyle tüm imkanlarıyla her konuda yanınızda olacaktır” dedi.
Sınıfları da gezen Vali Mustafa Masatlı, Öğrencilerle sohbet ederek onlara: “Türkiye Yüzyılında sizlerin iyi yetişmesi çok önemli; çünkü ülkemizi daha ilerilere taşıyacak olan sizlerin vizyon sahibi olarak hayata atılmanız olacaktır” vurgusunu yaptı.
 Foto-Haber:Nezahat Fırıncıoğulları