CHP Hatay İl Başkanlığına Hakan Tiryaki Seçildi CHP Hatay İl Başkanlığına Hakan Tiryaki Seçildi

Hatay'da depremzedelere ulaştırmak üzere gönderilen yardım kolilerinin dağıtılmadığı ortaya çıktı. 
  İhbar üzerine bir depoya baskın yapan polis, kolilere el koydu. El konulan yardım malzemeleri, ilçedeki çadır kentte yaşayan depremzedelere ulaştırıldı.
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde bir depoya baskın yapan polis, depremzedelere ulaştırılması gereken yardım kolilerine el koydu. El konulan yardım kolileri çadır kentteki depremzedelere ulaştırılırken, 4 şüphelinin yakalanması için çalışma başlatıldı.
İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, uluslararası yardım kuruluşlarının depremzedeler için bölgeye gönderdiği yardım malzemelerinin koliler halinde bir depoda tutulup, parça parça satıldığı ihbarını aldı.
EL KONULAN YARDIM MALZEMELERİ ÇADIR KENTTE YAŞAYANLARA ULAŞTIRILDI
Gelen ihbar doğrultusunda Özerli Mahallesi’nde bir binanın alt katındaki depoya baskın yapıldı. Baskında, koliler halinde yardım malzemeleri ele geçirildi. El konulan yardım malzemeleri, ilçedeki çadır kentte yaşayan depremzedelere ulaştırıldı.
Öte yandan malzemeleri depoda saklayıp, sattığı öne sürülen 4 kişinin yakalanması için çalışmaların devam ettiği ve konuyla ilgili 1 şahıs gözaltına alındığı bildirildi.
   Foto-Haber:Nezahat Fırıncıoğulları