(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

banner40

banner33

banner56

banner49

banner58

banner53

banner55

banner57

banner44

banner15

Antakya 10. Uluslararası Film Festivali Altın Defne Ödülleri Sahiplerini Buldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 10. senesini kutlayan festival, Antakya Belediyesi ev sahipliğiyle, Ansam Kültür Derneği ve FotoFilm organizasyonu ve gerçekleşen "Antakya 10. Uluslararası Film Festivali" sona erdi.

Yerel 24.10.2022, 09:16 24.10.2022, 09:54 Yazıişleri
30
Antakya 10. Uluslararası Film Festivali  Altın Defne Ödülleri Sahiplerini Buldu

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla bu yıl 10. senesini kutlayan festival, Antakya Belediyesi ev sahipliğiyle, Ansam Kültür Derneği ve FotoFilm organizasyonu ve gerçekleşen "Antakya 10. Uluslararası Film Festivali" sona erdi.
Atilla Dorsay ve Leman Dorsay’ın yeni kitaplarını tanıttıkları imza günü ile renklenen festivalde Ceyhan Kandemir ‘in yönettiği “Ruhun Lekesi” ve Mehmet Fatih Destegüloğlu’nun yönettiği “Sebepler ve Yollar” filmleri dünya ve Türkiye prömiyerini yaptı.
Festival Başkanı; Mehmet Oflazoğlu, Festival Direktörü; Özkan Binol, Sanat Yönetmeni; Gülriz Fırat Topuzoğlu, Koordinatör; Sezer Tuna
Ana jüri üyeleri; Mert Fırat (Oyuncu - Jüri Başkanı) / Eylem Kaftan (Yönetmen – Jüri Başkanı) / Ahmet Kenan Bilgiç (Müzisyen) / Barış Sarhan (Yönetmen) / Defne Akman (Gazeteci) / Şebnem İşigüzel (Yazar) / Cansel Elçin (Oyuncu) / Burak Göral (Sinema Yazarı) dır.  Uluslararası Juri de: Uzunmetraj Kurmaca Film Yarışması, Buğra Mert Alkayalar, Eda Arısoy, Nicolas Jakbulak, Belgesel Uzunmetraj Film Yarışması, Burak Türten, Murat Aytas, Veysel Akşahin, Kısa Film Yarışması, Çağatay Akarca, İrem Siyahgöz, Savaş Hamarat bulunuyor.
Yeşilçam Özel Ödülü Jurisi: Film Yapımcıları Meslek Birliği (Fiyab) Başkan Yardımcısı Nazif Tunç, Sinema Ve Televızyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (Setem) adına Mehmet Akif Ersöz, Türkiye Sinema Eseri Sahipleri Meslek Birliği (Sesam) adına Işıl Korkmaz
Türk sinemasının gelişmesine katkı sağlamayı ve sinema eserlerinin tanıtılmasını amaçlayan organizasyon tüm konuklarını en iyi şekilde ağırladığı gibi halkın büyük beğenisini kazandı.
 45 ülkeden 620 filmin başvuru yaptığı Uluslararası festivalde 85 filmin gösterimi halka açık ve ücretsiz olarak yapıldı.
Uzun metraj, kısa film ve belgesel film kategorilerinde Altın Defne Ödülü için yarışan filmler Ödül töreninde açıklandı ve değerli ödüller bu seneki sahiplerini buldu.

Antakya 10. Uluslararası Film Festivali Uzunmetraj yarışması
Ulusal Uzun Metraj Film / National Narrative Feature
En iyi film / Best Film
Klondike / Ulusal Uzun metraj / Maryna Er Gorbach
En iyi yönetmen / Best Director
Maryna Er Gorbach / Ulusal Uzun metraj /  Klondike
En iyi senaryo / Best Script 
Sebepler ve Yollar / Ulusal Uzun metraj / Yücel Yüksel, Mehmet Fatih Destegüloğlu
En İyi Görüntü Yönetmeni / Best Cinematography
Svyatoslav Bulakovskiy / Ulusal Uzun metraj / Klondike
En iyi Erkek oyuncu / Best Actor
Meli Bendeli / Ulusal Uzun metraj / Yeniden Leyla
En İyi Kadın / Best Actress
Oksana Cherkashyna / Ulusal Uzun metraj /  Klondike
En iyi Kurgu / Best Editing
Maryna Er Gorbach / Ulusal Uzun metraj /  Klondike
Jüri özel ödülü / Jury Special Award
Sebepler ve Yollar / Ulusal Uzun metraj / Mehmet Fatih Destegüloğlu
Seyirci Özel Ödülü / Special Audience Award
Pota / Ulusal Uzun metraj / Ahmet Toklu
Yeşilçam özel ödülü / Greenpine Special Award
Turna misali / Ulusal Uzun metraj / İffet Eren Danışman Boz
Yeşilçam Juri özel ödülü / Greenpine Special Award
Ruhun lekesi / Ulusal Uzun metraj / Ceyhan Kandemir
Antakya Film Festivali 10. Yıl özel ödülü
Hayatımın son 5 günü  / Ulusal Uzun metraj / Hüseyin Uc, Mahmut Baldemir
Uluslararası Uzun Metraj Film / International Narrative Feature
En iyi Film / Best Film
Sweet Dısaster / International Narrative Feature / Laura Lehmus / Germany
Jüri özel ödülü / Jury Special Award
Tiger Mom / International Narrative Feature / Wei Zhang / China
Ulusal Belgesel Film / National Documentary Feature
En iyi Film / Best Film: Yalvarırım Beni Beğen / Ulusal Belgesel Film / Gül Abus Semerci
Juri özel ödülü / Jury special prize
İstilacılar / Ulusal Belgesel Film / Mert M Gökalp
Uluslararası Belgesel Film / International Documentary Feature
En iyi Film / Best Film: Finding Courage / International Documentary Feature / Kay Rubacek / France
Juri özel ödülü / Jury special prize
Doctor Apa /   International Documentary Feature / Ibadilla Adzhibaev / Kyrgyzstan
Ulusal Belgesel Kısa Film / National Documentary Short Feature
En iyi Film / Best Film: Gülab Gül / Ulusal Kısa Belgesel Film / Semih Sağman / Turkey
Juri özel ödülü / Jury special prize
Ölüm Kozası / Ulusal Kısa Belgesel Film / Ezel avcı / Turkey
Uluslararası Belgesel Kısa Film / International Documentary Short Feature
En iyi Film / Best Film: Ha Nii Tokxw: Our Food Table / International Documentary Short / Farhan Umedaly / Canada
Juri özel ödülü / Jury special prize
Happy / International Documentary Short / Ivan Rodin / Russian Federation
Ulusal Kısa Kurmaca Film / National Narrative Short Feature
En iyi Film / Best Film
Alkarısı / Ulusal Kısa Kurmaca Film / İlyas Soner Yıldırım / Turkey
Juri özel ödülü / Jury special prize
Aynı Gecenin Laciverti / Ulusal Kısa Kurmaca Film / Nuri Cihan Ozdogan / Turkey
Uluslararası Kısa Kurmaca Film / International Narrative Short Feature
En iyi Film / Best Film
Salvador Dali / International Narrative Short Feature / Eldiar Madakim / Kyrgyzstan
Juri özel ödülü / Jury special prize
Senshin / International Narrative Short Feature / Robert Woodman / Spain
Subterranean Love / International Narrative Short Feature / Robert Haufrecht / United States
Uluslararası Öğrenci Kısa Kurmaca Film / International Student Short Film
En iyi Film / Best Film
The Militiaman / International Student Short / David Peter Hansen / United States
Juri özel ödülü / Jury special prize
Yours to Bury / International Student Short / Sydney Ribot / United States
Uluslararası Animasyon Kısa Film / International Animation Short Film
En iyi Film / Best Film
There is exactly enough time / International Animation Short / Oskar Salomonowitz / Austria
Juri özel ödülü / Jury special prize
History of the Music Hall / International Animation Short / Tim eric Wilson / United Kingdom
Uluslararası Deneysel Kısa Film / International Experimental Short Film
En iyi Film / Best Film
Covid 19 - Vienna 20 / International Experimental Short / Fesih Alpagu / Austria
Juri özel ödülü / Jury special prize
111 Fantaisie / International Experimental Short / Valérie Bert / France

Foto-Haber: Uğur Hüzmeli

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 09 Aralık 2022
İmsak 06:03
Güneş 07:27
Öğle 12:32
İkindi 15:06
Akşam 17:28
Yatsı 18:47
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Fenerbahçe 13 29
2. Galatasaray 13 27
3. Adana Demirspor 13 24
4. Konyaspor 14 24
5. Başakşehir 13 24
6. Kayserispor 14 23
7. Trabzonspor 13 23
8. Beşiktaş 13 22
9. Alanyaspor 14 17
10. Gaziantep FK 13 16
11. Antalyaspor 12 16
12. Giresunspor 13 15
13. Kasımpaşa 13 15
14. Hatayspor 13 14
15. Karagümrük 13 13
16. Ankaragücü 13 13
17. Sivasspor 14 11
18. İstanbulspor 13 8
19. Ümraniye 13 7
Takımlar O P
1. Eyüpspor 16 37
2. Samsunspor 15 27
3. Rizespor 15 26
4. Pendikspor 15 26
5. Keçiörengücü 15 26
6. Bodrumspor 15 25
7. Boluspor 15 25
8. Manisa FK 15 24
9. Bandırmaspor 15 24
10. Sakaryaspor 16 22
11. Altay 15 21
12. Adanaspor 15 18
13. Göztepe 14 18
14. Tuzlaspor 15 16
15. Erzurumspor 15 14
16. Altınordu 15 12
17. Ö.K Yeni Malatya 15 11
18. Gençlerbirliği 15 7
19. Denizlispor 15 6
Takımlar O P
1. Arsenal 14 37
2. M.City 14 32
3. Newcastle 15 30
4. Tottenham 15 29
5. M. United 14 26
6. Liverpool 14 22
7. Brighton 14 21
8. Chelsea 14 21
9. Fulham 15 19
10. Brentford 15 19
11. Crystal Palace 14 19
12. Aston Villa 15 18
13. Leicester City 15 17
14. Bournemouth 15 16
15. Leeds United 14 15
16. West Ham United 15 14
17. Everton 15 14
18. Nottingham Forest 15 13
19. Southampton 15 12
20. Wolves 15 10
Takımlar O P
1. Barcelona 14 37
2. Real Madrid 14 35
3. Real Sociedad 14 26
4. Athletic Bilbao 14 24
5. Atletico Madrid 14 24
6. Real Betis 14 24
7. Osasuna 14 23
8. Rayo Vallecano 14 22
9. Villarreal 14 21
10. Valencia 14 19
11. Mallorca 14 19
12. Real Valladolid 14 17
13. Girona 14 16
14. Almeria 14 16
15. Getafe 14 14
16. Espanyol 14 12
17. Celta Vigo 14 12
18. Sevilla 14 11
19. Cadiz 14 11
20. Elche 14 4