Ekin Eğitim Kurumları Yönetiminden,  LGS 2022 yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından basın açıklaması yapıldı.
Ekin Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Karasu, yaptığı açıklamada Ekin Ekin Eğitim Kurumları’nın elde ettiği sonuçlarla başarı geleneğini sürdürdüğünü ifade etti.
Karasu açıklamasında "2022 LGS yerleştirme sonuçlarına bakıldığında Fen ve Anadolu Liselerinin yüzdelik dilimlerinde önemli bir artış gerçekleşmiştir. Ekin Eğitim Kurumları öğrencileri kitlesel başarıda yine fark yaratmıştır. Ekin elde ettiği sonuçlarla başarı geleneğini sürdürmüştür. 
2022 LGS sonuçlarına dayanarak Ekin öğrencilerinin elde ettiği başarılarda oluşan gurur tablosunu kamuoyuyla paylaşıyoruz.
16 öğrencimiz Fen Liselerine,
4 öğrencimiz Nevzat Şahin Anadolu Lisesine,
19 öğrencimiz Osman Ötken Anadolu Lisesine,
2 öğrencimiz Nihal Turgut Anlar Lisesine,
32 öğrencimiz Samandağ Atatürk Anadolu Lisesine,
68 öğrencimiz Farklı Anadolu Liselerine, 
Yerleşmiş durumdadır. Elde ettiğimiz bu sonuçlarla öğrencilerimizin büyük çoğunluğu nitelikli okullara yerleşmiştir.
Ekin Eğitim Kurumlarının her yıl üstün düzeyde başarılar elde etmesi tesadüf değildir. Ekin kurumsallaşmış eğitim sistemi, deneyimli ve yenilikçi öğretmen kadrosu, bireye özgü etkin rehberlik sistemi, zengin ve ihtiyacı karşılayan eğitim uygulamaları ile öğrencileri hedeflerine ulaştırmaya devam etmektedir.
Ekin Yönetim Kurulu olarak bizler öğrencilerimizin bu üstün başarıyı elde etmelerini sağlayan Ekin idarecilerine, öğretmenlerine, çalışanlarına, her zaman bize güvenen ve çocuklarını emanet eden değerli velilerimize teşekkür ederiz. Öğrencilerimize ileriki eğitim hayatlarında başarılarının devamını dileriz. Saygılarımızla…” İfadelerine yer verdi.
Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı