(ADANA)- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 2 Haziran Pazar günü sandık başına gidecek Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine gitti. Başkan Karalar, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Kayseri Pınarbaşı Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan’a destek olmak için gittiği ilçede esnafla bir araya geldi, mitinge katıldı.

Pınarbaşı ziyareti öncesinde Kayseri’nin Sarız ilçesinde Ömer Faruk Eroğlu’nu ziyaret ederek, 'hayırlı olsun' dileklerini ileten Başkan Karalar, ilçede esnafla ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Zeydan Karalar,  Belediye Başkan Adayı Deniz Yağan ile seçim otobüsünden coşkulu kalabalığa seslendi.

"Haksızlık son bulsun"

Başkan Zeydan Karalar, “Bir halk, bir hak gasp edildi. Seçilmiş, mazbatayı alması gereken bir belediye başkanı, hiçbir gerekçe yokken seçimin iptali üzerine görevine başlayamadı. Biz de haksızlığa uğramış Deniz Başkan’ı desteklemeye geldik. İnşallah bu seçimi alacağız ve her türlü koşulda Deniz Başkan’ın yanında olacağız. Burada çok sayıda Adanalı kardeşim oy kullanıyor ve onlara çağrıda bulunuyorum. Adanalı haksızlığa gelemez. Adanalı haksızlığa uğramışların hep yanında olmuştur. Biz de Deniz Başkanın yanındayız” dedi.

İlçe halkının hak ettiği yönetim anlayışına, 2 Haziran’dan sonra kavuşacağını belirten Karalar, “Türkiye’de İstanbul seçiminden sonra haksız, gerekçesiz şekilde iptal edilen seçimlerden bir tanesi de Pınarbaşı seçimidir. Kayseri halkının seçimde gereğini yapacağını ve Deniz kardeşimizin seçileceğine inanıyorum. Her eyleminde, projesinde Adana Büyükşehir Belediyesi olarak onun yanında olacağız. Buranın bir eksiği olan asfalt şantiyesi kurulması için yardımcı olacağız. Bunun sözünü veriyorum" diye konuştu.

"Halka doğru hizmet ettiğimiz için başarı kazandık"

Adana’da elde edilen seçim başarısına da değinen Başkan Zeydan Karalar, şöyle devam etti:

“Milletin hakkını, hukukunu koruduğumuz, ekonomik mucizeye imza attığımız, insanlarımıza ayrım yapmadan eşit hizmet götürdüğümüz için, milletimizin parasını yediemin gibi koruduğumuz için; uzun yıllar kazanılamayan ilçeleri de kapsayan önemli bir başarıya imza attık.

"Yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün Yoludur"

Bizler Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dürüstlük ilkesinden ayrılmayız. Ulu Önderimiz der ki; ‘Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ Biz de işimizi en iyi şekilde yapıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin ilelebet payidar kalmasındaki her aşamada çaba göstermek zorundayız. Bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur, başka bir yolumuz yoktur, bu yoldan ayrılmadan dimdik yürümeye devam edeceğiz.”

Başkan Zeydan Karalar, ilçe halkına seslenerek, haksızlığa karşı gereken cevabı, 2 Haziran'da sandıkta vermeleri çağrısında bulundu ve sandıklara sahip çıkılması çağrısı yaptı.

 

Başkent'te esnaf dertli: “İnsanların alım gücü yok. Normalde arife günü burada adım atacak yer olmazdı” Başkent'te esnaf dertli: “İnsanların alım gücü yok. Normalde arife günü burada adım atacak yer olmazdı”

 

Kaynak: anka