(ANKARA)- Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, bilişim ve teknoloji sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için Ansera TechBridge’de düzenlediği, 5 farklı programın tanıtımı ve temel-orta düzey kullanımı hakkında bilgiler içeren “Akademi Ankara” eğitimleri başlıyor.

Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’den arife gününde mezarlık ziyareti  Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü’den arife gününde mezarlık ziyareti 

Başkent'te dijital dönüşüm başlatan Ankara Büyükşehir Belediyesi, istihdama katkı sağlayacak, beyin göçünü önleyecek ve genç girişimcilerin dünyaya açılmasının önünü açacak çalışmalarını hayata geçirmeye devam ediyor.

Kentte bilişim ve teknoloji sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için düzenlenen TechBridge Akademi eğitimleri, Ansera Teknoloji Merkezi’nde veriliyor. Bilgi İşlem Daire Başkanlığı koordinatörlüğünde 5 farklı alanda temel ve orta düzey alanda verilen ücretsiz “Akademi Ankara” eğitimlerine başvurular, 7 Haziran'a kadar sürecek.

Dijital dünyaya açılan eğitimler

Akademi Ankara eğitimlerinde dijital çağın en popüler alanlarından olan VR teknolojilerine yönelik üç boyutlu karakter modelleme, İç-Dış Mekân Tasarımı Eğitimleri, Kıyafet Modelleme ve Nesne Dokulandırma gibi Metaverse ve Oyun Teknolojileri'ne yönelik, görsel içerik üretim süreçlerine değinilecek. Eğitime, Z Brush, Mervelous, Adobe Substance Painter, 3DS Max, Unreal Engine programları konu olacak.

Başvurular, 'https://akademi.ankara.bel.tr/kurs detay/oyun_ve_metaverse_tasarim_egitimi_1687508582' adresinden yapılabilecek.

Kaynak: anka