Yayman: Milletimiz Demokrasisine Ve Geleceğine Sahip Çıkmıştır Yayman: Milletimiz Demokrasisine Ve Geleceğine Sahip Çıkmıştır

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Arsuz ilçesinde bulunan Kale ile Işıklı Mahalleleri arasındaki bağlantı yolunda yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarına başladı.
HBB Başkanı Mehmet Öntürk’ün, seçim döneminde verdiği vaatlerden bir de bu yolun yapımıydı.
Başkan Öntürk’ün talimatlarıyla yıllarca ihmal edilmiş Arsuz Kale- Işıklı arasındaki yolun modernizasyonuna başlandı.
Büyükşehir Fen İşleri Dairesi tarafından; Samandağ ile Arsuz ilçelerini birbirine bağlayan ve turizm merkezi konumunda olan mahallelerin bağlantı yolunda önemli iyileştirmeler yapılacağı ifade edildi. 
7500 metre uzunluğundaki yolun, beton asfaltlama yapılarak modern bir yol görünümüne kavuşturulacağı da vurgulandı.
“YOL GENİŞLETİLECEK”
Alternatifi bulunmayan, virajlı, tek gidiş-geliş güzergâhı olan ve yer yer iki aracın geçişinde sıkıntılar olan dar yol; yol genişletme ve viraj düzenleme çalışmaları yürütülerek güvenli bir duruma getirilecek.
Ayrıca bağlantı yolunda üç farklı noktada istinat duvarı yapımı, dere-kanal geçişlerinde menfez ve büz döşeme çalışmalarla birlikte ihtiyaç duyulan gerekli tüm inşa çalışmaları yürütülecek.
HBB yetkilileri, Hatay’a yakışır ve vatandaşların güvenle kullanabileceği bir yol ağı oluşturulacağını ileterek Hatay’ın ayağa kalması ve Hatay’da yüzlerin gülmesi için il genelinde çalışmalarına devam edeceğini aktardı.
HBB Başkanı Mehmet Öntürk’ün bölgeye gösterdiği ilgiden ve çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini iletip teşekkür eden vatandaşlar; yolun hizmete ve trafiğe açılacağı günleri heyecanla bekliyor.
Foto-Haber:Neslihan Sağaltıcı
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları