(İZMİR)- Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, tüm İzmir halkını, pazar günü düzenlenecek Kiraz Festivali'ne davet etti.

Geçmiş yıllarda Bornova’nın eski köy yerleşimlerinden olan Beşyol Mahallesi’nde düzenlenen ve büyük ilgi gören Kiraz Festivali, yeniden İzmirlilerle buluşacak. 9 Haziran Pazar günü saat 14.00’te başlayacak festivalde 'En Güzel Kiraz Yarışması'nın ödül töreni de yapılacak. Halk oyunları gösterisinin yanı sıra Ceyhun Şişmanoğlu, Selda Kesgi Dinç ve Fulya Atıl’ın sahne alacağı konserler, ziyaretçilere keyifli anlar yaşatacak. Festival için özel olarak oluşturulan çocuk oyun alanında, pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı yapılacak. Yüz boyama ve sosis balon etkinliklerinin de yapılacağı alanda, palyaço ve canlı heykel performansları sahnelenecek. Çocuk oyun alanına şişme oyuncaklar da kurulacak.

Beşyol, festivale hazır

Festival öncesinde Bornova Belediyesi, Beşyol’a gelecek ziyaretçilerin sorun yaşamaması için bütün önlemleri aldı. Köyün hem Manisa hem de Yaka Mahallesi tarafından girişinde otopark alanı oluşturan Belediye, çökmeler nedeniyle 4 yıldır kullanılamayan Manisa yönünden girişi sağlayan 2 kilometrelik yolu asfaltladı. Dere korkuluklarını boyayıp, park düzenlemelerini tamamlayan Bornova Belediyesi yeni muhtarlık binası ve çevre düzenlemesini de yaptı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara çiçek dağıttı Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara çiçek dağıttı

Servis kaldırılacak

Belediye, vatandaşların Beşyol Köyü’ne ulaşımını sağlamak için 12.00,13.00,14.00,15.00 saatlerinde Bornova Cumhuriyet Meydanı, Bornova metro otobüs duraklarından, Yahudi Mezarlığı'ndan (Altındağ) ve Yeşilova son duraktan servis kaldıracak.

Kaynak: anka