ERKAN KARACA

(ÇORUM)- Çorum'da İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları protesto edildi. Ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Valilik önünde bir araya gelen binlerce vatandaş, ''Katil İsrail Filistin’den defol'' sloganlarıyla Hürriyet Meydanı’na kadar yürüdü.

İsrail'i protesto eylemine AK Parti İl Başkanı Murat Günay, CHP İl Başkanı Dinçer Solmaz, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Nuri Kuşcu, MHP İl Başkanı Mehmet İhsan Çıplak, Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, STK'lar ve binlerce vatandaş katıldı.

"İnsan hakları, Yahudi haklarından ibaret"

Çorum Filistin Platformu adına bir basın açıklaması yapan platform sözcüsü Hüseyin Kılıç şunları söyledi:

"Bugün insan haklarının sadece Yahudi haklarından ibaret olduğunu bir kez daha öğrenmiş. Her türlü silahı acımasızca kullanan bu çapulcu sürüsü birlik olamamış Müslümanların izzet ve şerefinin üzerinde adeta tepiniyor. İsrail zulmü tankla, uçakla, füze ile ve en son yakarak insanları çoluk çocuk, kadın yaşlı demeden yok ediyor. Emperyalist devletler İsrail'in arkasında dururken Müslüman ülkelerin yöneticileri bu vahşeti ne yazık ki seyrediyor. Bir avuç kardeşlerini koruyamıyor. Aç kalmış kardeşlerine gıda bile ulaştıramıyor. Birliğimizi kaybettiğimiz günden beri aynı şeyleri Afganistan'da, Irak'da, Suriye'de, Doğu Türkistan'da, Myanmar'da ve Gazze’de yaşadık ve hala yaşamaya devam ediyoruz. Gazze’deki Aksa tufanı bize çok önemli şeyler öğretti. Küresel kuruluşların, Birleşmiş Milletlerin, Nato'nun hiçbir işe yaramadığını öğrendik. İnsan haklarının Yahudi haklarından ibaret olduğunu öğrendik. Bir avuç korkusuz Müslümanın yeryüzünün en büyük askeri gücü zannedilen İsrail'i nasıl da maymuna çevirdiğini gördük. Eğer inanırsak tek güç ve kuvvet sahibinin Allah olduğunu yeniden öğrendik. Allah'ın yardımını celbedecek bir gayret ortaya koyarsak yeryüzünün en büyük ordularına bile galip gelebileceğimizi öğrendik."

 

Kaynak: anka