Belediye hizmetlerini daha hızlı ve etkin hale getirerek, tüm arşivi dijital ortama taşımak için İZKA’dan hibe desteği alan Bayraklı Belediyesi, çalışmalarda sona geldi. Bu kapsamda 3 milyon evrak ve 300 bin metre proje tarandı. Başkan Serdar Sandal “İlçe sakinlerimizin ihtiyacı olan her türlü bilgi ve belgeye artık daha hızlı ulaşacağız. Belediye hizmetlerimizi dijital ortamda daha etkin sağlayacağız” dedi.

3 MİLYON EVRAK, 600 BİN METRE PROJE

İzmir Kalkınma Ajansı’nın “Kamuda Dijital Dönüşüm Mali Destek Programı” kapsamında fiziksel arşivin dijital ortama aktarılması projesi ile hibe almaya hak kazanan Bayraklı Belediyesi, tüm belge ve evrakların elektronik ortama aktarılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Belediyede oluşturulan “Dijital Arşiv Birimi” 3 milyon A4 belge ile birlikte 600 bin metre projenin 300 bin metresini tarayıp bilgisayar ortamına aktardı. A4’lerin indeksleme ve sisteme dahil edilme işlemleri sürerken çalışmaların Ocak ayı sonunda tamamlanacağı belirtildi. Dijital arşivleme projesiyle, vatandaşların ihtiyaç duyduğu bilgi ve evraklara ulaşım hızı artacak. Belediye hizmetlerinin daha etkin olarak sunulması sağlanacak. Kamu hizmetlerinde hem zaman kaybının hem de kağıt israfının önüne geçilecek.

DAHA HIZLI VE GÜVENLİ HİZMET

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Belediye hizmetlerini daha hızlı, kolay ulaşılabilir ve güvenli hale getirmek için Dijital Arşiv çalışmalarımızı önemsiyoruz. Vatandaşımıza en iyi hizmeti sunarak aynı zamanda israfın ve zaman kaybının da önüne geçeceğiz. Bu kapsamda projemizi değerli bulan İZKA’ya teşekkür ediyoruz. Dijital arşiv projemiz sayesinde artık kamu hizmetlerimizi daha hızlı, güvenli ve etkin hale getirmiş olacağız” dedi.

 

Kaynak: anka