(DİYARBAKIR)

Arife gününde şehit yakınlarının duygusal ziyareti... Arife gününde şehit yakınlarının duygusal ziyareti...

Diyarbakır’ın Lice, Hani ve Kulp ilçeleri kırsalında düzenlenen narko-terör operasyonunda 2 milyon 67 bin 550 kök kenevir ve 71 kilogram esrar ele geçirildi.

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, Lice, Hani ve Kulp İlçeleri kırsalında icrasına başlanılan ‘Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen Narko-Terör’ operasyonunun tamamlandığı duyuruldu. Açıklamada, operasyonda 2 milyon 67 bin 550 kök kenevir ve 71 kilogram esrar ele geçirildiği belirtildi.

Diyarbakır Valiliği'nin açıklaması şöyle:

“İl Jandarma Komutanlığınca 6 Haziran 2024 - 7 Haziran 2024 günü  bölücü terör örgütü ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice, Hani ve Kulp ilçeleri kırsalında icrasına başlanılan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Arda Şen Narko-Terör operasyonu başarıyla tamamlanmıştır.  2 milyon 17 bin 550 kök kenevir bitkisi ve 50 bin kök skunk bitkisi olmak üzere 2 milyon 67 bin 550 kenevir bitkisi imha edilmiştir. 41 kilogram toz esrar ve 30 kilogram kubar esrar olmak üzere toplam 71 kilogram esrar maddesi ele geçirilerek muhafaza altına alınmış, uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınarak kenevir ve skunk bitkilerinden numune alınmasına müteakip kenevir ve skunk bitkileri yerinde imha edilmiştir. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir."

 

Kaynak: anka