(GAZİANTEP)- Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Gaziantep’in ilk Kent Lokantası’nın 7 Haziran Cuma günü hizmete açılacağını duyurdu. Başkan Yılmaz, bu projeyle birlikte vatandaşlara uygun fiyatla kaliteli, lezzetli ve sağlıklı yemek seçenekleri sunacaklarını söyledi.

Kent Lokantası’nın, Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi karşısında bulunan 15 Temmuz Otopark ve Ticari Ünite Kompleksi içerisinde yer alacağını belirten Başkan Yılmaz, “Gaziantep’te ilk defa hayata geçireceğimiz bu proje ile hemşehrilerimize kaliteli yemekleri uygun fiyatlarla sunmayı hedefliyoruz. Kent Lokantası’nda, üç çeşit yemeğin toplamda sadece 45 TL olacağını bildirmekten mutluluk duyuyorum. Bu sayede vatandaşlarımız, ekonomik zorluklar yaşamadan dengeli ve sağlıklı beslenme imkânına sahip olacaklar” dedi.

Lokantanın sadece ekonomik bir çözüm olmadığını, aynı zamanda sosyal bir sorumluluk projesi olduğunu vurgulayan Yılmaz,“Lokantamız, özellikle öğrenci ve dar gelirli aileler için büyük bir kolaylık sağlayacak. Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nin karşısında bulunması ise hem hasta yakınları hem de hastane çalışanları için önemli bir avantaj sağlayacak” diye konuştu.

"Çalışmalarımız sürecek"

Başkan Yılmaz, bu tür projelerin devam edeceğinin altını çizerek, “Kentimizde daha fazla sosyal projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımız sürecek. Amacımız, tüm Gazianteplilere daha iyi bir yaşam kalitesi sunmak” ifadelerini kullandı.

"Gaziantep'e hayırlı olsun"

Karabağlar Belediye Başkanı Kınay, personelle bayramlaştı Karabağlar Belediye Başkanı Kınay, personelle bayramlaştı

Gaziantep’te, sosyal belediyecilik alanında öncü bir rol üstlenmeye devam edeceklerini dile getiren Başkan Yılmaz, “Bu projede emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim. Gaziantep’e hayırlı olsun. 7 Haziran 2024 Cuma gününde yapılacak açılış törenine tüm Gazianteplileri bekliyoruz" dedi.

Kaynak: anka