İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Zorlu, “Avukatlarımız aracılığıyla bu örnekteki provokatör şahsın ivedilikle vatandaşlık durumunun tespit edilmesi, Türkiye ile her türlü faaliyetinin ve ilişkisinin belirlenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu sosyal medya hesabında paylaşarak Atatürk’e hakaret eden Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih’e yönelik tepkiler sürüyor.

ANKARA’DA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ, ÜCRETSİZ VE İNDİRİMLİ BİLET KULLANAN YOLCULARI YENİDEN TAŞIMA KARARI ALDI: “ABB BAŞKANIMIZDAN OTOBÜSLER SATIN ALINMAZSA ACİLEN ESNAFA SÜBVANSE YA DA GELİR DESTEĞİ VERİLMESİ RİCAMIZ VAR” ANKARA’DA ÖZEL HALK OTOBÜSLERİ, ÜCRETSİZ VE İNDİRİMLİ BİLET KULLANAN YOLCULARI YENİDEN TAŞIMA KARARI ALDI: “ABB BAŞKANIMIZDAN OTOBÜSLER SATIN ALINMAZSA ACİLEN ESNAFA SÜBVANSE YA DA GELİR DESTEĞİ VERİLMESİ RİCAMIZ VAR”

KÜRŞAD ZORLU, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

İYİ Parti Sözcüsü ve Ankara Milletvekili Kürşad Zorlu, Rumaih hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Zorlu, X (Twitter) hesabında şu açıklamayı yaptı:

“Bu tür provokasyonlar siyasi iktidarın yanlış politikalarıyla farklı sosyal medya platformlarında da son dönemde artmıştır. Toplumda infial yaratan böylesi paylaşımlar için bir an önce tedbir alınmalıdır. Ben de bugün Avukatlarımız aracılığıyla bu örnekteki provokatör şahsın ivedilikle vatandaşlık durumunun tespit edilmesi, Türkiye ile her türlü faaliyetinin ve ilişkisinin belirlenmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundum. Gerekli işlemlerin en hızlı şekilde yürütülebilmesi için başta Adalet Bakanlığı olmak üzere yetkili makamları göreve çağırıyorum.”