Genel seçimlere CHP'yle ittifak yaparak giren İyi Parti, seçimin ardından ittifakı dağıtmıştı. Parti, Mart 2024'teki yerel seçimde kendi adaylarını çıkaracaklarını bildirmişti.

TV100'de açıklamalarda bulunan İyi Partili Nebi Hatipoğlu, partinin kuruluş felsefesinin iktadar gelmek olduğunu, bu kapsamda ittifaklar da yapılabileceğini kaydetti.  

Hatipoğlu, 'Ak Parti ve MHP'yle ittifak' için "Türkiye’de böyle şeyler olabiliyorsa aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz?" dedi.

İyi Partili vekil, "Ben, 'Olsun' diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?" ifadelerini kullandı.

Ak Parti ve MHP'ye yeşil ışık

Hatipoğlu, sözlerini şöyle sürüdrdü: "Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İyi Parti milletvekili çıkaramıyor. Oyunuz boşuna gitmesin, gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP'yle ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ partiyle belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. Ak Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir."

İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, katıldığı canlı yayında İyi Parti'nin yerel seçimlerde Cumhur İttifakı partileri ile ittifak içerisinde olabileceğini iddia etti.

İyi Parti'nin kuruluş felsefesinin iktidar olmak olduğunu ve bu amaca yönelik ittifaklar kurabileceğini vurgulayan Hatipoğlu, "Bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. Ak Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir." dedi.

TV100 yayınında konuşan Hatipoğlu, özetle şu ifadeleri kullandı:

Bahçeli: MHP olarak ne yaptığımızı biliyoruz Bahçeli: MHP olarak ne yaptığımızı biliyoruz

"Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet Partisi olabilir."

İyi Partili vekil, "Ben, 'olsun' diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?" diye ekledi.