HABER: GİZEM ÇETİNKOL KAMERAMAN: KERİM UĞUR

İzmir'de 2 gün önce saat 04.00 civarında aracına aldığı 19 yaşındaki D.A. tarafından 3 el ateş edilerek ağır yaralanan 44 yaşındaki taksi şoförü Oğuz Erge, kaldırıldığı İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Erge, bugün memleketi Aydın’ın Söke ilçesinde son yolculuğuna uğurlanacak.

İzmir’in Buca ilçesi Gediz Mahallesi’nde 2 gün önce sabah saat 04.00 sularında taksi şoförü Oğuz Erge, soğukta bekleyen D.A.'yı (19) aracına aldı. Aysal, Gaziemir’de tenha bir sokakta taksici Oğuz Erge’yi 3 el ateş ederek ağır yaraladı. Vatandaşların durumu farketmesi üzerine İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Erge, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Erge'nin vurulduğu anlar, takside bulunan kamera görüntülerine yansıdı.

Zanlı D.A., yakalanarak adliyeye sevk edildi. Evli ve 2 çocuk babası Erge, memleketi Aydın'ın Söke ilçesinde kılınacak cenaze namazının ardından bugün toprağa verilecek.

Konuya ilişkin ANKA Haber Ajansı’na konuşan İzmir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celil Anık, şunları söyledi:

“Şoför arkadaşımız soğukta üşümemesi için kişiyi aracına alıyor hatta aralarında bu diyalog da geçiyor. Kamerada da net bir şekilde gözüküyor. Orada üç el ateş ediyor. Tabi kimse de görmüyor aslında apartmanlardan birisi arabanın çalışmasını fark ederek geliyor oraya bakıyor. Fakat tabi geç kalınmış ameliyat oldu ama dün gece saat on gibi vefat etti. Ben tüm meslektaşlarımın başı sağ olsun diliyorum.

Tabi burada özellikle arkadaşlarımız isyan etmekte haklılar da ama biz İzmir olarak bundan üç yıl evvel kamera takmaya başladık araçlara. 1400 arabamızda kamera var. Diğer araçlara da takılacak. Kamera olmasaydı altını çizerek söylüyorum. Bu işin aydınlanması mümkün değildi. Emniyet güçlerine de teşekkür ediyorum. Fail 6 saat gibi kısa bir sürede yakalandı. İnşallah en önemli şekilde cezasını çeker. Yani bunun ötesinde ne yapabiliriz? Biz üzerimize düşeni yapıyoruz, ama maalesef olmuyor. Son 8 yılda iki tane hadisemiz oldu bizim. Bize de hem acil butonu vardı, hem kamera var. Bunlar caydırıcıdır. Ama böyle bir tanesi çıkıyor geliyor. Bunlar bir şey alıyorlar. Ondan sonra da Azrail oluyor. Keşke hiç olmasa bununla ilgili de birtakım arkadaşlarımız araçların içine kabin istiyor. Bakın ben dün de aynı şeyi söylüyordum. Bugün de aynı şeyi söylüyorum. Bizim ticari takside kullandığımız araçlarımız küçük araçlar, bu tip araçların arasına, Avrupa'daki gibi bölme koyduğum zaman mümkün değil. Şoförler koltuklara oturamaz. Bu sıcakta nasıl yapacaksın? Keşke olsa da yapsak buna uygun bir araç olursa olur. Bazı arkadaşlarımız bu konuda ARGE çalışması yapıyormuş onlardan faydalanacağız"

Kaynak: anka