BURHAN DEMİRCİOĞLU

(OSMANİYE)- Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde pazarcılık yapan Ahmet Kesme, alım gücü düşen vatandaşların ezik şeftali, ezik nektarin sorduğunu söyledi. Kesme, "Bu insanların alım gücü kalmamış. 'Ezik var mı' diye soruyorlar. Ezik şeftali, ezik nektarin, bunları soruyorlar. 'Eriğin eziği var mı' diye soruyor arkadaşlarımız. Emekli diyor ki gelip 'ezik var mı'. Ezik şeftali istiyor. Ezik nektarin istiyor. Canı istemiş bu vatandaşın, alamıyor" dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yıllardır pazarcılık yapan Ahmet Kesme, daha ucuz olduğu için vatandaşların ezik şeftali,ezik nektarin sorduğunu söyledi. Vatandaşın ezik meyve sormasına şaşırdığını bu zamana kadar böyle bir şeyle karşılaşmadığını belirten pazarcı Ahmet Kesme şunları söyledi:

"Yıllardan beri pazarda iş yaparım daha ben böyle bir şey görmedim. 10 liraya satıyoruz, '5 lira olmaz mı' diyorlar. Yedi buçuk liraya aldığımız malı, geri 10 liraya satıyoruz, '5 lira olmaz mı abi' diyor. Bu mazotun pahalılığı böyle nereye gidecek? Bu insanların alım gücü kalmamış. 'Ezik var mı' diye soruyorlar. Ezik şeftali, ezik nektarin, bunları soruyorlar. 'Eriğin eziği var mı' diye soruyor arkadaşlarımız. Bu halk ne yiyecek bundan sonra, ne yapacak? Emekli diyor ki gelip 'ezik var mı'. Ezik şeftali istiyor. Ezik nektarin istiyor. Canı istemiş bu vatandaşın, alamıyor. ‘Alım gücüm yok’ diyor, ‘10 bin lira maaş alıyorum’ diyor. ‘7 bin lirasını ev kirası veriyorum’ diyor. Adama da bir şey diyemiyorum, '3 bin liraya bir ay geçinemiyorum ben' diyor."

 

Kaynak: anka