(İZMİR)- Kemalpaşa Belediyesi, kapanan Devlet Hastanesi yolunun yapım çalışmalarına hız kazandırdı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den şehitlik ziyareti Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Seçer’den şehitlik ziyareti

Kuzey Kentsel Gelişme Alanı Uygulama İmar Planı’na göre kapanan ve ilçede yaşayan vatandaşların mağduriyetine neden olan Kemalpaşa Devlet Hastanesi yolu, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaları ile yeniden açılıyor. Ayrıca hastane yolu ile birlikte altyapı çalışmalarının tamamlandığı 3. Çevreyolu’nda, faaliyetler tüm hızıyla devam ediyor. Alana gelerek incelemelerde bulunan Kemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Türkmen'e, ilgili birim müdürleri eşlik etti. Türkmen, ilçe sakinleri ile bir araya gelerek onların taleplerini dinledi.

"Çalışmalar titizlikle sürdürülüyor"

Yol yapım çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Türkmen, “Kuzey İmarı ile birlikte nüfus artışı ve yapılaşmanın daha çok artacağı ilçemizde, ulaşım ihtiyacını karşılamak için çalışmalarımıza hız kazandırdık. Yol yapım işlemleri, daha önce vatandaşlarımızın mağduriyet yaşadığı ve bizlere birçok kez iletmiş oldukları hastane yolunda, 12 iş makinesi, 25 personel ile titizlikle sürdürülüyor. Bu çalışmalar ile birlikte hemşehrilerimizin günlük yaşamını olumsuz etkileyen sorunları ortadan kaldırıyoruz. Çalışmalarımızı haziran ayı içerisinde tamamlayacağız. Kemalpaşa’mız modern ve yaşanabilir bir ilçe olarak parlayacak" dedi.

Kaynak: anka