(ANKARA)-  Kurban Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) sorumluluğundaki otoyol ve köprü geçişleri ücretsiz olacak.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ürettikleri bazı mal ve hizmetlerden ücretsiz veya indirimli olarak faydalanacakların tespitine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karara göre, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla KGM sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişler, 15 Haziran Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00'dan başlayarak, 24 Haziran Pazartesi saat 07.00'ye kadar ücretsiz olacağı bildirildi. Yap-işlet-devret projeleri ile yapılan otoyol ve köprüler, ücretsiz geçiş kapsamında olmayacak. 

Marmaray ve metro da ücretsiz

SMA eylemcisi tutuklandı SMA eylemcisi tutuklandı

Kararda ayrıca, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki metro ve raylı sistem hatları da ücretsiz olacağı belirtildi. 

Vatandaşlar,  Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy metro hattı seferleri ile belediyeler ve bunların kurdukları birlik, müessese ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetlerinden 16 Haziran Pazar saat 00.00'dan (cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece), 19 Haziran Çarşamba gün sonuna kadar (Kurban Bayramı süresince) ücretsiz yararlanabilecek.

 

Kaynak: anka