(AYDIN) - Kuşadası Belediyesi ekipleri, ilçede bulunan halk plajlarında yenileme çalışması başlattı. Başkan Ömer Günel, “Kısa sürede plajları devir alan ekiplerimiz, 9 günlük bayram tatili ve akabinde başlayacak turizm sezonu öncesinde plajların bakım, onarım ve yenilenme çalışmalarını tamamlayacak” dedi. 

Halk plajlarında şezlong ve şemsiye kullanımının ücretsiz olacağını açıklayan Başkan Günel, turizm sezonu öncesinde plajların bakım, onarım ve yenilenme çalışmalarının da tamamlanacağını duyurdu. 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık: “Her gününü bayram tadında yaşayan bir kent için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz” Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık: “Her gününü bayram tadında yaşayan bir kent için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz”

Kuşadası plajlarının turizm faaliyetleri için büyük önem taşıdığını vurgulayan Günel, şöyle konuştu:

“Kuşadası Kaymakamlığımız ve Kuşadası Belediyesi arasında 20 Mayıs 2024 tarihinde imzalanan protokol ile Kuşadası plajlarının 10 yıl süresince tüm bakımı, temizliği ve işletilmesi belediyemize verildi. Kentimizin sahip olduğu en önemli doğal zenginliklerden olan plajlarımıza, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı titizlik ve özenle sahip çıkacağız. Halk plajlarımızda tüm şemsiye ve şezlonglar ücretsiz olacak. Yeni şezlong ve şemsiyelerimizin alım sürecini en hızlı şekilde ilerletiliyoruz.  En kısa zamanda ürünlerimiz vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Tüm plajlarımızda duş ve tuvalet kabinlerimizi de yenileyeceği.  Plajlarımızın günlük temizliğini kendi üretimimiz olan kum temizleme aracı ile gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin en önemli Mavi Bayraklı plajlarına sahibiz.  Hemşehrilerimizin ve kentimizi ziyaret eden yerli, yabancı konuklarımızın plajlarımızdan en verimli ve keyifli şekilde yararlanması için gerekli bakım ve temizlik çalışmalarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. Kuşadası Belediyesi’ne devredilen plajlarımızda halkımız ve gelen misafirlerimiz, halk odaklı ve kaliteli hizmet  anlayışımızı tatilleri süresince yaşayacaklar.”

Kaynak: anka