Merkezefendi Belediyesi’nin yerel ekonomiyi canlandırmak amacıyla Good4Trust iş birliğinde hayata geçirdiği ‘Merkez Çarşısı’nda, üreticiler ve yerel esnaf satış yapıyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkez Çarşısı uygulaması ile girişimci kadın ve esnaflarımızı dijital dünyaya taşıyoruz” dedi.

Merkezefendi Belediyesi ve Good4Trust iş birliğinde hayata geçirilen ‘Merkez Çarşısı’nda girişimci kadınların çalışma hayatına katılması, iş yaşamlarında daha aktif rol alması ve esnafın dijital dünyaya ayak uydurması sağlanıyor.

ÜRETİCİLERE E-TİCARET EĞİTİMİ VERİLİYOR

Başvuruların devam ettiği ‘Merkez Çarşısı’nda satışlar aktif olarak gerçekleştiriliyor. Üreticilere, ‘E-Ticaret’ sitesi üzerinden nasıl satış yapabilecekleri, ürün pazarlama, sosyal medyanın etkin kullanılması, tasarım ve fotoğraf çekimi konusunda da online ve yüz yüze toplantılar ve dersler veriliyor.

“ÜRETİCİLERİMİZE HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLIYORUZ”

Girişimci kadınların hayallerini birer birer gerçekleştirdiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yerel ekonomiye, esnafa, kadın üreticilere ve girişimcilerimize her zaman destek olmayı sürdürüyoruz. 8 Kasım 2022’de E-Ticaret sitemiz Merkez Çarşısı ile kadınlarımızın dijital dünyaya olan yollarını açtık. Üreticilerimiz bu E-Ticaret sitemizde ürünlerini kolaylıkla satabiliyor. Birbirinden farklı birçok ürünün yer aldığı Merkez Çarşısı’ndaki üreticilerimize her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Bu projemizi hayata geçirdiğimiz için son derece mutluyuz. Merkez Çarşısı’na üye olan her bir girişimci kadınımıza ve esnaflarımıza teşekkür ediyor, bol kazançlar diliyorum” dedi.

Kaynak: anka