Konyaaltı kreşlerindeki minikler, mezun olmanın heyecanını yaşadı Konyaaltı kreşlerindeki minikler, mezun olmanın heyecanını yaşadı

(İZMİR) - İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Efes Selçuk Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen Meslek Fabrikası kursları kapsamında Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen “Mobil Barista Kursu” tamamlandı. 

Prof. Dr. İsmail Aka Kütüphanesi ve Sosyal Etkinlik Merkezi bahçesinde mobil araçta düzenlenen “Mobil Barista Kursu”na toplam 24 kursiyer katılım gösterdi. Kursiyerlerin iki gruba ayrılmasıyla, birer hafta şeklinde düzenlenen eğitim kahveseverlerden yoğun ilgi gördü. Katıldıkları eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler barista sertifikalarını aldı.

Eğitmen Aysun Kandemir, “İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası ve Efes Selçuk Belediyesi iş birliğiyle düzenlediğimiz eğitimimizin asıl amacı istihdam. Çünkü şu anda kafelerimizde genellikle sertifikalı olan baristalar işe alınıyor. Mobil Barista Kursunda katılımcılarımıza birinci nesil, ikinci nesil ve üçüncü nesil kahvelerimizi tanıtıyoruz. Kahve çekirdeklerimizin çeşitlerini ve doğru sunumlarını detaylı olarak öğretiyoruz. 2 hafta süren eğitimimizde 24 kursiyerimizi sertifikalarını vererek mezun ettik” dedi.


Kaynak: anka