Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık: “Her gününü bayram tadında yaşayan bir kent için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz” Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık: “Her gününü bayram tadında yaşayan bir kent için durmaksızın çalışmaya devam ediyoruz”

(GAZİANTEP)-  Belediye Başkanı Umut Yılmaz, Şehitkamil Belediyesi olarak, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için titizlikle çalıştıklarını belirterek, “Kişilerin nüfus ve gelir durumu göz önünde bulundurularak yapılacak destekleri artırmayı amaçlıyoruz. Kısa süre içinde 20 bin ihtiyaç sahibi haneye destek vermeyi hedefliyoruz” dedi.

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, belediyenin sosyal yardım programları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Umut Yılmaz, belediye olarak oluşturdukları güvenilir veri tabanıyla ihtiyaç sahiplerine etkin bir şekilde yardım etmeyi hedeflediklerini vurguladı. Yılmaz, sosyal yardım programları kapsamında, ihtiyaç sahibi vatandaşların temel beslenme ihtiyaçları başta olmak üzere çeşitli gereksinimlerini karşılamak için yoğun bir çaba gösterdiklerini ifade etti.

Bayram öncesi yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Başkan Yılmaz, 2 bin 500 aileye gıda desteği sağlandığını ve 2 bin 200 aileye nakdi yardım yapıldığını açıkladı. Ayrıca, başvuruların devam ettiğini ve vatandaşların hem dijital ortamda hem de belediyeye gelerek başvuruda bulunabileceklerini söyledi.

Hedef 20 bin ihtiyaç sahibi hane

“Şu ana kadar belediyemize 33 bin 500 vatandaşımız başvurdu ve bu başvurular dikkatle incelenmektedir. Kişilerin nüfus ve gelir durumu göz önünde bulundurularak yapılacak destekleri artırmayı amaçlıyoruz. Kısa süre içinde 20 bin ihtiyaç sahibi haneye destek vermeyi hedefliyoruz” diyen Umut Yılmaz, desteklerin artarak devam edeceğini bildirdi.

Şehitkamil Belediyesi olarak zor zamanlarda vatandaşların yanında olmayı sürdüreceklerini ve yardımları daha da artırarak devam ettireceklerini belirten Başkan Yılmaz, toplumun her kesimine yönelik destek programlarının devam edeceğini kaydetti.

Kaynak: anka