(GAZİANTEP)-  Gaziantep’in ilk Kent Lokantası’nın açılışı, Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Başkan Yılmaz, “Bu, bir siyasi şov değildir. Bu, bizim siyasetimizin bir parçası değildir. Kent lokantaları, artık maalesef ki bir ihtiyaçtır” dedi.

Gaziantep’in ilk Kent Lokantası’nın açılışı, Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Gaziantep Üniversitesi Çocuk Hastanesi karşısında yer alan 15 Temmuz Otopark ve Ticari Ünite Kompleksi içerisinde yer alan lokantanın açılışında Başkan Yılmaz, vatandaşlarla bir araya gelerek onlara yemek servisi yaptı.

Başkan Umut Yılmaz, “Bu, bir siyasi şov değildir. Bu, bizim siyasetimizin bir parçası değildir. Kent lokantaları, artık maalesef ki bir ihtiyaçtır. Biz, bu ihtiyacı görmezden gelemezdik” ifadelerini kullandı.

AÇEV: “Baba sevgisi ve ilgisiyle büyümek, çocukların çok yönlü gelişimini destekliyor” AÇEV: “Baba sevgisi ve ilgisiyle büyümek, çocukların çok yönlü gelişimini destekliyor”

Nohut dürüm ve ayran 15 TL 

Başkan Yılmaz, Gaziantep’in eski günlerine duyduğu özlemi dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Gaziantep’in eski günlerini, yani gastronomiden önceki günlerini çok özledik. Bir cenazeye giderken, baklava almayı çok özledik. Nohut dürümüne, ayran ile birlikte 10-15 lira vermeyi çok özledik. Yarın, ertesi gün inşallah biz nohut dürümünü yine buralarda eski günler gibi 15 liraya vereceğiz.”

Hedef 40 Kent Lokantası

Kent Lokantaları projesi kapsamında bu yıl sonuna kadar 10 yeni lokanta daha açmayı planladıklarını ifade eden Başkan Yılmaz, görev süresi boyunca Gaziantep’te toplam 40 Kent Lokantası açmayı hedeflediklerini kaydetti. 

Lokantada üç çeşit yemek ve içecek toplam 45 TL'den satılacak. Ayrıca, açılacak yeni sosyal tesislerde uygun fiyatlı tost, hamburger, patates gibi yiyeceklerin de sunulacağı bilgisini veren Başkan Yılmaz, “Sosyal tesislerimiz; tostu, hamburgeriyle birlikte eskisi gibi olacak. Herkes oraya gelecek, uygun fiyata hamburgerini, tostunu, patatesini, cipsini kaliteyi ucuz bir şekilde yiyecek” dedi.

"Burası Gaziantep'in mutfağıdır"

Açılış sonrası vatandaşlarla birlikte yemek yiyen Yılmaz, “Biz burada şov yapmayacağız. Kent lokantası ihtiyacını görmezden gelemezdik. Hepimize hayırlı olsun. Burası sadece Şehitkamil Belediyesinin değil, burası Gaziantep’in mutfağıdır. Kent lokantanıza sahip çıkın. Sizleri çok seviyoruz. Allah, bizleri sizlere karşı mahcup etmesin" diye konuştu.

 

Kaynak: anka