"İktidar Sadece Rakamlar Görüyor, Onları Da Yanlış Okuyor" "İktidar Sadece Rakamlar Görüyor, Onları Da Yanlış Okuyor"

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Kayseri’de yaşanan ve tüm ülkeye yayılan göçmenlere yönelik saldırılara dair açıklama yayımladı.
SES Hatay Şube Yönetimi tarafından sosyal medya üzerinden de paylaşılan ortak açıklamada, “Mülteci, Sığınmacı ve Göçmenlere Yönelik Linç Kampanyalarını Kabul Etmiyoruz!” denildi.
Ses Hatay Şubesinin açıklamasında “Dün gece Kayseri'de bir mülteci tarafından bir başka mülteci çocuğa yönelik cinsel istismar ve tecavüz girişimi sonrası kentte yaşayan mülteci, göçmen ve sığınmacıların evlerine ve iş yerine yönelik saldırılar yeni bir katliamın habercisi olmuştur. 
Suçun şahsiliği gereği suç işleyenin adalete teslim edilmesi gerekirken körüklenen yabancı düşmanlığı linç kampanyasına dönüşmüş ve neredeyse katliama kadar gidecek yaklaşımlara taşınmıştır. 
Tüm toplum bilmelidir ki; Suriye'de yaşanan savaştan, milyonlarca insanın yerinden yurdundan olması ve ölümlerinden emperyal merkez kapitalist ülkeler kadar, emperyal hayaller kuran komşu ülkelerde sorumludur. Demokrasi ve barış içinde bir yaşam inşa edilmeden göçmen, sığınmacı ve mültecilerin yurtlarına dönmesini istemek onları ölüme mahkum etmek demektir. 
Bu nedenle Suriye topraklarında kalıcı barış ve demokrasinin geliştirilmesi için, Türkiye ve diğer komşu devletlerin aktif rol alması için mücadele edilmelidir. 
Halklar değil, savaştan rant sağlayan egemenler ve savaş baronları suçludur.” İfadelerine yer verildi.
 Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları