Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, “Bize vaat edilen nedir? Bizim kendi seçmenimizi aday profilimizi ve seçmenlerimizin tercihini korumak üzere alabileceğimiz tavır ve yaklaşım nedir? Bunun kararını veririz. İttifakın bu anlamda karşısında değiliz. Gelen tekliflere göre ittifak süreçlerini değerlendiririz” açıklamasını yaptı.

Suat Kılıç, Genel Merkez'de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında bugün gündeme ilişkin açıklama yaptı. Kılıç şunları söyledi:

"İSVEÇ'İN NATO ÜYELİĞİNİ TÜRKİYE AÇISINDAN BİR MİLLİ GÜVENLİK SORUNU OLARAK NİTELENDİRİYORUZ"

"Türkiye alternatifsiz değildir. AB, Türkiye ile müzakerelerini tamamen durdurma ve bağları koparma kararı alacak olursa, Türkiye’nin hızla farklı alternatiflere yönelmesi ve AB’den bu anlamda bağımsız ama ekonomik anlamda ilişkilerini sürdüren bir performansla yoluna devam etmesini temenni ediyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak terör örgütlerini himaye eden ve Kur’an-ı Kerim’e karşı organize saldırıların adresi ve kamu otoritesi olarak en ufak bir tepki vermeyen İsveç’in NATO üyeliğini Türkiye açısından bir milli güvenlik sorunu olarak nitelendiriyoruz. Terör örgütlerini himaye eden İsveç’in NATO’ya üyeliği TBMM’de onaylanmayacaktır.

"YENİ ANAYASA; KATILIMCI, ÇOĞULCU VE TABİİ Kİ DE SİVİL OLMALIDIR"

Hazırlanacak Anayasa'nın katılımcı ve çoğulcu, toplumun tüm katmanlarının görüşü alınarak hazırlanması gerekiyor Ancak anayasanın kapalı kapılar ardında değil toplumsal katmanların katılımıyla hazırlanması gerektiğini de bu vesileyle ifade ediyorum. Yeni anayasa; katılımcı, çoğulcu ve tabii ki de sivil olmalıdır. Demokratik olmalıdır. Kuvvetler ayrılığını denge ve denetim mekanizmalarını, adaleti mutlaka sağlayıcı nitelikte olmalıdır.

“TEKLİFLERE GÖRE DEĞERLENDİRİRİZ”

Türkiye’nin 81 ili 922 ilçesi ve bunların bağlı beldelerinde gerçekleştirilecek yerel seçimlere Yeniden Refah Partisi kendi logosu ve kendi adaylarıyla katılma yönünde hazırlıklarını kararlılıkla sürdürmektedir. Türkiye’nin en genç ve dinamik partisi Yeniden Refah Partisi, genç ve dinamik adayları ile 31 Mart’ta seçmenin karşısına çıkacaktır. AK Parti'den gelen bir teklif yok. Ve bugün itibariyle Yeniden Refah Partisi 81 il ve 922 ilçe de seçime kendi adaylarıyla katılmak üzere çalışmalarını devam ettiriyor. Yarın bir teklif geldiği takdirde İstanbul için gelirse İstanbul özelinde İstanbul ve Ankara için gelirse iki il özelinde başka illeri kapsarsa o iller özelinde bizden istenen nedir? Bize vaat edilen nedir? Bizim kendi seçmenimizi aday profilimizi ve seçmenlerimizin tercihini korumak üzere alabileceğimiz tavır ve yaklaşım nedir? Bunun kararını veririz. İttifakın bu anlamda karşısında değiliz. Gelen tekliflere göre ittifak süreçlerini değerlendiririz."

 

Kaynak: anka