Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Nihat Mazmanoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
HGC Başkanı Mazmanoğlu mesajında; “Basın mensuplarının haklarını düzenleyen 212 sayılı Basın İş Yasası Kanunu’nun 10 Ocak 1961’de kabul edilmesi ile 10 Ocak gününün “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanan bu gün oldukça büyük bir önem arz ediyor. Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olarak bilinen basın-yayın kuruluşları kamuoyunun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi konusunda önemli bir görev üstlenmektedir. 
Ülkemizde ve Hatay’ımızda gerçekleşen olaylardan ve gelişmelerden kamuoyunun haberdar olmasını sağlayan basın mensuplarımızın, görev ve sorumluluklarını, Basın Ahlak Kuralları çerçevesinde daha önce olduğu gibi bundan sonra da aynı duyarlılıkla yerine getireceklerine inanıyorum.  Görevini zor şartlar altında büyük fedakarlıklar göstererek yerine getiren, İlkeli ve dürüst gazeteciliği kendine ilke edinmiş, doğru, tarafsız, kalemini hakikat ve adaletten ayırmayan, gerçeğin ışığında yol almamızı sağlayan tüm basın emekçilerinin 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü kutluyor ve görevlerinde başarılar diliyorum.
 ‘10 Ocak Gazeteciler Günü münasebetiyle 10 Ocak Salı günü saat 12.00-16.00 saatleri arasında Hatay Gazeteciler Cemiyetimizde vereceğimiz kokteylimize herkesi davet ediyorum.’ ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber:Nezahat Fırıncıoğulları