Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, geçtiğimiz hafta Eyüpsultan'da 1 kişinin ölümü, 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından Mısır'a kaçan T.C ile annesinin Mısır'dan ABD'ye gittiklerinin belirlendiğini duyurdu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bu akşam X hesabından yaptığı açıklamayla geçtiğimiz hafta 1 kişinin ölümü ve 4 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan kazanın ardından Mısır'a kaçan 17 yaşındaki şüpheli ile annesinin Mısır'dan ABD'ye gittiklerini açıkladı.

Tunç'un yaptığı açıklama şöyle:

"01.03.2024 günü saat 23:50 sıralarında İstanbul Eyüpsultan'da bir kişinin ölümüne, 4 kişinin de yaralanmasına neden olan trafik kazasıyla ilgili soruşturma, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından titizlikle yürütülmektedir. Kazanın ardından 18 yaşından küçük T.C. hakkında ‘Taksirle ölüme ve birden fazla kişinin yaralanmasına neden olma’ suçundan ve annesi şüpheli Eylem Tok hakkında ‘Suçluyu Kayırma’ suçundan İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklama kararı verilmiştir.

CHP’NİN “İKTİDAR YOLUNDA CHP BELEDİYECİLİĞİ ÇALIŞTAYI” SONA ERDİ CHP’NİN “İKTİDAR YOLUNDA CHP BELEDİYECİLİĞİ ÇALIŞTAYI” SONA ERDİ

02.03.2024 tarihinde saat 03:50’de uçakla Mısır’a gittikleri tespit edilen T.C. ve annesinin Türkiye’ye iadesi için Mısır adli makamlarıyla temasa geçilmiş ve iade süreci başlatılarak şüpheliler hakkında kırmızı bülten talep edilmiştir. Mısır İnterpolü tarafından şahısların Mısır’dan ABD istikametine çıkış yaptıklarının bildirilmesi üzerine, adı geçenlerin ABD’den ülkemize iadesi amacıyla hazırlanan geçici tutuklama talep evrakı hem diplomatik kanaldan hem de İnterpol aracılığıyla ABD yetkili makamlarına iletilmiştir. İade süreci ve adli soruşturma titizlikle takip edilmektedir. Kazada hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."

Kaynak: anka