İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 48 İlde düzenlenen 'NARKOGÜÇ-48' Operasyonlarında; 1 Ton 39 Kg uyuşturucu madde ve 509 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 242 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı” açıklamasını yaptı.

FAHRETTİN ALTAY-NARLIDERE METROSU HİZMETE GİRDİ. İLK SEFERİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER GERÇEKLEŞTİRDİ FAHRETTİN ALTAY-NARLIDERE METROSU HİZMETE GİRDİ. İLK SEFERİ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SOYER GERÇEKLEŞTİRDİ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 48 İlde düzenlenen 'NARKOGÜÇ-48' operasyonlarına ilişkin sosyal medya hesabından bu sabah açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya'nın açıklaması şöyle: 

“Uyuşturucu madde imalatçılarına ve bunların satışını yapanlar ile sokak satıcılarına yönelik 48 İlde düzenlenen “NARKOGÜÇ-48” Operasyonlarında; 1 Ton 39 Kg uyuşturucu madde ve 509 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 242 zehir taciri ve sokak satıcısı yakalandı. 

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar. 

İl Emniyet Müdürlüklerince; 382 ekip, 1438 personel, 4 hava aracı ve 23 narkotik dedektör köpeğinin katılımıyla Ankara, Adana, Gaziantep, İzmir, Eskişehir, Antalya, Osmaniye, Kocaeli, Malatya, Bursa, Yozgat, Nevşehir, Van, Isparta, Sakarya, Tekirdağ, Balıkesir, Konya, Kütahya, Şanlıurfa, Diyarbakır, Manisa, Kırklareli, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Batman, Erzurum, Mersin, Burdur, Erzincan, Bitlis, Çanakkale, Muğla, Çorum, Denizli, Hatay, Kayseri, Samsun, Sivas, Yalova, Elazığ, Düzce, Bolu, Rize, İstanbul, Bingöl ve Aydın olmak üzere 48 ilde “NARKOGÜÇ-48” Operasyonları düzenlendi. 

Operasyonu gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi gönülden tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.”

 

Kaynak: anka