Amasya’nın Taşova ilçesinde yaşayan şehit babası 84 yaşındaki felçli Ali Torun’un yakınları, Torun’un zatürre nedeniyle yatırıldığı hastaneden sağlığına tam olarak kavuşamadan taburcu edilmesine tepki gösterdi. Torun'un torunu, "Enfeksiyonun düştüğünü söylediler. Bulaşıcı enfeksiyonu olan bir adamı saldılar" dedi.

30 Mart 1992 tarihinde İstanbul’da şehit olan Astsubay İbrahim Torun’un 84 yaşındaki babası Ali Torun, Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yaklaşık 21 gün önce zatürre şüphesiyle yatırıldı. Tedavisinin ardından taburcu edilerek ambulansla Taşova’daki evine gönderilen Torun’un torunu Ali Torun, "84 yaşında büyük babam hasta, felçli ve yatalak. 21 gün önce Amasya Devlet Hastanesi’ne yatırdık, zatürre şüphesi koydular, elimize bir evrak verildi. Enfeksiyonun düştüğünü söylediler. Bulaşıcı enfeksiyonu olan bir adamı saldılar" diyerek duruma tepki gösterdi.

"EVDE NASIL TEDAVİ EDECEĞİMİ BİLMİYORUM"

Dedesinin sağlığından endişe duyduğunu kaydeden Torun, "Ben evde yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum. Şehit babası kendisi ama bize hiçbir şekilde yardımcı olunmadı. Hiçbir şekilde bizim yapacağımız bir şey yok dediler ve evde tedavisinin devam etmesini söylediler ama ben sağlıkçı değilim evde nasıl tedavi edeceğim bilmiyorum" şeklinde konuştu.

Ailesinin isteği üzerine ambulansla evinden alınan Torun, Samsun’daki özel bir hastaneye kaldırıldığı, yakınlarının Amasya’daki hastane yetkilileri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağı öğrenildi.

 

Kaynak: anka