HABER: OGÜN AKKAYA / KAMERA: DURSUN ALKAYA

SEZGİN TANRIKULU: "AKP'NİN KAYYUM UYGULAMASI, SİYASİ BİR KÖTÜLÜK OLARAK TARİHE GEÇECEK" SEZGİN TANRIKULU: "AKP'NİN KAYYUM UYGULAMASI, SİYASİ BİR KÖTÜLÜK OLARAK TARİHE GEÇECEK"

Ankara Yenimahalle’de İvedikköy Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde atıl haldeki araç lastiklerinin bulunduğu alanda yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye aracının müdahale ettiği ve zaman zaman patlama sesleri duyulan yangında yoğun duman gökyüzünü kapladı.

Ankara'nın Yenimahalle ilçesindeki İvedikköy Hurdacılar Sanayi Sitesi'nde atıl lastiklerin bulunduğu açık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Çevredeki metallerin tutuşması ve rüzgarın etkisiyle yangın bölgedeki iş yerlerine de sirayet etti. Çok sayıda itfaiye aracının müdahale ettiği yangında, zaman zaman patlama sesleri duyuluyor. Yangın nedeniyle gökyüzünde yoğun duman tabakası oluştu. 

Yangın bölgesinde yer alan ve yanma tehlikesi olan lastikler de iş makineleriyle taşınıyor. Yangın söndürme çalışmalarına Etimesgut ve Sincan'dan itfaiye araçları destek veriyor.

Kaynak: anka