Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında 5 ay önce temelini attığı Kapalı Pazar Yeri ve 27 bin metrekare alanda yapımı tamamlanan 100. Yıl Parkı’nı törenle hizmete açtı. Başkan Böcek, yeni dönemde Kepez-Santral Mahallesi’nin bir cazibe merkezine dönüşeceğini belirtirken, Kepez Eğitim Yerleşkesi ve Uluslararası Olimpik Yüzme Havuzu yapılacağı müjdesini verdi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kepez ve Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yıllardır evlerine kavuşmayı bekleyen vatandaşların mağduriyetini giderirken, bir yandan da bölgenin sosyal donatı ihtiyacını karşılayacak projeleri hayata geçiriyor. Başkan Böcek tarafından beş ay önce temeli atılan 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri Projesi tamamlanırken, 27 bin 250 metrekare alanda bir park da bölgeye kazandırıldı. 

Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve 100. Yıl Parkı için düzenlenen açılış törenine Başkan Böcek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı, CHP Kepez Belediye Başkan Adayı Mesut Kocagöz, meclis üyeleri, bölge muhtarları ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde konuşan Başkan Böcek, kısa süre önce temeli atılan pazar yeri projesinin tamamlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Kepez-Santral Mahallesi Kentsel Dönüşüm alanında vatandaşların mağduriyetlerini gidermeye çalıştıklarını söyleyen Başkan Böcek, şunları söyledi:

“MİLLETİN PARASINI MİLLETE ADADAĞINIZ SÜRECE BAŞARAMAYACAĞINIZ HİÇBİR ŞEY YOKTUR”

“Burada bütün vatandaşların dairelerinin aslında teslim edilmesi gerekiyordu. Ancak bizden önce bu karara imza atanlar yapamadı. Biz göreve geldiğimiz de zaman zaman AK Parti Kepez İlçe Başkanı bu mahallede eylem yapıyordu, sanki projeyi biz yarım bıraktık. Biz burada yapılması gereken blokları, daireleri yapıyoruz. Sırayla vatandaşların dairelerini teslim edeceğiz dedik ve ediyoruz. Milletin parasını millete adadığınız sürece başaramayacağınız hiçbir şey yoktur.”

Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nin 6 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip olduğunu aktaran Başkan Böcek, şöyle devam etti:

“210 pazarcı yeri, 130 araçlık otopark alanına sahip olacak şeklinde planlanan iki katlı kapalı pazar yeri yaklaşık 60 milyon liraya mal oldu. Pazar yerinde öncelikle hak sahiplerine yerleri verilecek daha sonra noter huzurunda yapılacak çekilişle esnafımızın yerleri belirlenecek.  Bu alanda yeni sosyal donatı alanları da kazandırıyoruz. Cumhuriyetin yüzü Antalya demiştik ve bu alana da kazandırdığımız 27 bin 275 metrekarelik yeni bir parkın adını da 100. Yıl Parkı verdik. Yürüyüş yolları, yeşil alan, bisiklet yolu, basketbol sahası, çocuk oyun ve açık hava spor alanları, sosyal tesis ve kafeteryalarıyla Kepez ve Santral Mahallesi’nde yepyeni bir yaşam alanı oluştu. Pazar yeri alanımızın yatırım maliyeti de 90 milyon TL’dir.”

YENİ DÖNEM İÇİN MÜJDELER VERDİ 

Türkiye’nin en borçlu belediyesini devralmalarına rağmen doğru adımlarda yaptıkları çalışmalar sonrasında hiçbir kurum ve kuruluşa gecikmiş borçların olmadığını dile getiren Böcek, şöyle konuştu: 

“Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kredi notunun pozitife çıktığını açıkladı. Artık yurt dışında kredi almamızın önü açıldı. Yeni dönemde burada yeni bir eğitim yuvası kuracağız. Kepez-Santral Mahallesi’nde kreş, ilkokul, ortaokul ve lise yerleşkesiyle bir eğitim kampüsü kuracağız. Muhtarlık binası ve yeni halk ekmek büfeleri yapılacak. Bu alanda uluslararası standartlara sahip olimpik yüzme havuzu da yapacağız. Aynı zamanda bin kişi kapasiteli bir camii inşa edeceğiz.”

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ise Başkan Böcek'in Antalya’ya büyük eserler kazandırdığını söyleyerek, şöyle konuştu:

“MUHİTTİN BAŞKAN'A KEFİLİM”

“Burada açılan yerler doğru yerde, doğru zamanda, doğru iş yaparak vatandaşa hizmetine açılan yerler. Muhittin Başkan’ın değil, halkın vergisiyle açılan yerler. Ben Muhittin Başkan'ıma kefilim. Antalyalı ekmeği 4.5 liraya yiyor, Türkiye’nin en ucuz içme suyunu içiyor. Çiftçiye, üreticiye destek veriyor. Öğrenciye burs veriyor. Bugün hizmete açılan kapalı Pazar ve 100. Yıl Parkı Antalya’mıza çok yakıştı. Hayırlı olsun. Muhittin Başkan'ımıza bir şans daha verin ve hizmetlerimize kaldığımız yerden devam edelim.”

Konuşmalardan sonra Başkan Böcek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır ve katılımcılarla birlikte Kepez-Santral Mahallesi Kapalı Pazar Yeri ve 100. Yıl Parkı törenle açıldı. Başkan Böcek, 100. Yıl Parkı’na açılış dolayısıyla ağaç dikti. Açılış töreninden sonra ise Başkan Böcek, Kepez-Santral Mahallesi sakinleriyle birlikte iftar yaptı.

 


Kaynak: anka