ÖZKAN KARAKAYA

Ardahan Belediye Başkanı ve CHP Adayı Faruk Demir, İnönü Mahallesi’nde Sadrettin Ünal Taziye Evi'nin açılışını yaptı. Demir, "22 yıldır bunlar yönetiyor Ardahan'ın hali ortada. 'Biz gerçek belediyecilik yapıp kurtaracağız' diyorlar. Şimdiye kadar şaka mı yaptınız 22 yıldır? Niye hiçbir sorunu çözmediniz? Taziye evi vardı da CHP gelip onu yıktı mı? Bir tane otogar vardı da yıktık mı? Asfaltlar vardı da kazıdık mı? Neyi yapmışlar onu söylesinler" dedi.

Ardahan Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan adayı Faruk Demir, Sadrettin Ünal Taziye Evi'nin açılışını yaptı. Demir, açılış sonrası ANKA Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Beş tane taziye evimiz oldu. Mevsimden dolayı iki mahallemizinki bahara kadı. Karagöl Mahallemizi biraz daha büyük yapacağız. En büyük mahallemiz onun üzerine misafirhane yapacağız ki dışarıdan taziye için gelen misafirler kalabilsinler, herhangi bir mağduriyet çekilmesin. Hani diyorlar ya ‘Merkezi hükümet ile yerel yönetimler bir olursa daha güçlü olurmuş', işte merkezi hükümet ile yerel yönetim 22 yıldır Türkiye'yi, 15 yılda Ardahan’ı yönettiler. Çadırda. Mustafa Kemal Atatürk kurduğu cumhuriyeti sadece 15 yıl yönetti. 22 yıldır bunlar yönetiyor Ardahan'ın hali ortada. 'Biz gerçek belediyecilik yapıp kurtaracağız' diyorlar. Şimdiye kadar şaka mı yaptınız 22 yıldır? Niye hiçbir sorunu çözmediniz? Taziye evi vardı da CHP gelip onu yıktı mı? Bir tane otogar vardı da yıktık mı? Asfaltlar vardı da kazıdık mı? Neyi yapmışlar onu söylesinler de Ardahan halkı neye talip olduklarını bilsin."

"UMARIM MEMLEKETİME BİR KATKI OLMUŞTUR"

İstanbul'da ikamet eden iş insanı Erbay Ünal, açılışa katkıda bulunarak Ardahan'a hizmet etmek istediklerini belirtti. Ünal, taziye evinin yapılmasına katkı sunduklarını ve bu projede yer almanın Ardahan halkına bir katkı olacağını umduklarını ifade etti. Ünal, "Umarım Ardahan’a ve Ardahan halkına, memleketime, yoldaşlarıma, can kardeşlerime bir katkı olmuştur. Faruk Demir’e sonsuz teşekkür ediyorum" dedi.

Kaynak: anka