(AYDIN)- Aydın Büyükşehir Belediyesi, yaz dönemi kursları için kayıt almaya devam ediyor.

Okulların kapanması ile birlikte yaz tatilini iyi değerlendirmek isteyen çocuklar ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak isteyen yetişkinler için Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezleri'nde açılacak yaz kursları için başvuruları, 28 Haziran’da sona erecek.

Sanat, spor ve eğitici kurslar aracılığıyla her zaman vatandaşların yanında olduklarını belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Yaz tatilini iyi değerlendirmek isteyen çocuklarımızı, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak isteyen gençlerimizi ve hobilerini geliştirerek keyifli vakit geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi. 

Becerilerini geliştirecekler

Futboldan basketbola, yüzmeden tekvandoya, masa tenisinden boksa kadar 17 ilçede 32 farklı branşta verilecek kurslarla çocuklar, tatillerini verimli bir şekilde geçirirken, yeni beceriler kazanacak. Açılan bu kurslar, kişisel gelişimin yanı sıra çocukların takım çalışması ve disiplin gibi önemli kazanımlar elde etmesine olanak sunacak.

Torbalı'da mahalle buluşmaları sona erdi Torbalı'da mahalle buluşmaları sona erdi

17 ilçe 32 farklı branş

17 ilçede 32 farklı branşta verilecek yaz kursları ise şöyle:

Drama, okçuluk, boks, yüzme, bale, judo, zumba, pratik İngilizce, deney kulübü, origami, halk oyunları, bağlama, pilates, futbol, voleybol, basketbol, satranç, masa tenisi, resim, jimnastik, gitar, atık malzemelerle sanatsal tasarım, modern dans, keman, mental aritmetik, akıl oyunları, değerler eğitimi, model uçak yapımı, okuma kulübü, takı tasarım, sanatsal tasarım, Türk Halk Müziği Korosu.

Kurslar başvuru durumuna göre aynı zamanda çocuk, öğrenci ve yetişkin olmak üzere kategorilere de ayrılabiliyor, ilçelere göre değişkenlik gösterebiliyor.

Kurslar hakkında detaylı bilgiye, 'www.aydin.bel.tr' adresinden ulaşılabilecek.

Kaynak: anka