(ANKARA) - Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi'nin Gazze konusundaki Temas Grubu Toplantısı'na katılmak üzere bulunduğu Riyad'da, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell Fontelles ile görüştü.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi'nin Gazze konusundaki Temas Grubu Toplantısı'na katılmak üzere gittiği Riyad'da AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell Fontelles ile bir araya geldi.

Türk Kızılay, Gazze’de 10 bin kişi kapasiteli aşeviyle yeniden hizmet vermeye başladı  Türk Kızılay, Gazze’de 10 bin kişi kapasiteli aşeviyle yeniden hizmet vermeye başladı 

Borrell Fontelles, X hesabından görüşmeye ilişkin, “Hakan Fidan ile AB-Türkiye ilişkilerini ele aldık. İş birliğimiz ve angajmanımız devam etmelidir. Gazze'deki acıların sona ermesinin aciliyeti ve bölgesel meselelerin ele alınması konusunda mutabık kaldık” mesajını paylaştı.

Kaynak: anka