Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile görüştü. 

İMAMOĞLU’NDAN KURUM’A ‘GAZZE’YE YARDIM’ DAVETİ: “SENİ  SULTANGAZİ'DEKİ TESİSLERİMİZE DAVET EDİYORUM; GEL. DAVETİMİZ DE ASİLDİR, MİSAFİRPERVERLİĞİMİZ DE” İMAMOĞLU’NDAN KURUM’A ‘GAZZE’YE YARDIM’ DAVETİ: “SENİ SULTANGAZİ'DEKİ TESİSLERİMİZE DAVET EDİYORUM; GEL. DAVETİMİZ DE ASİLDİR, MİSAFİRPERVERLİĞİMİZ DE”

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile birlikte dün gittiği Irak’taki temasları devam ediyor. Sabah saatlerinde Erbil’de Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Başkanı Mesud Barzani, ardından da IKBY Başkanı Neçirvan Barzani ile görüşen Güler, daha sonra da IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile bir araya geldi.  

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabında görüşmeden görüntülerle birlikte yapılan açıklamada, "Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ile gittiği Erbil’de temaslara devam ediyor. Bakan Yaşar Güler, IKBY Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani ile de bir görüşme gerçekleştirdi" denildi.

Kaynak: anka