MEHMET OFLAZ

Balıkesir’de bulunan Gesbey Fabrikası’nda DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işten atıldıklarını ileri süren 6 işçi, 6 gündür fabrikanın önünde eylem yapıyor. İşçiler, “Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Sendikalı olmak anayasal bir haktır” dedi.  Gesbey Fabrikası yetkilileri ise “Sendikal süreçle ilgili bir durum söz konusu değildir" açıklamasını yaptı.

Bandırma Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Gesbey Fabrikası’nda DİSK bağlı Birleşik Metal İş Sendikası’na üye oldukları gerekçesiyle işten atıldığını ileri süren işçiler, 6 gündür fabrika önünde eylem yapıyor.

GEZİ İÇİN ADALET NÖBETİ'NİN İKİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE İZMİR'DEN ADALET ÇAĞRISI: "HUKUKSUZLUĞA SON VERİN" GEZİ İÇİN ADALET NÖBETİ'NİN İKİNCİ YIL DÖNÜMÜNDE İZMİR'DEN ADALET ÇAĞRISI: "HUKUKSUZLUĞA SON VERİN"

ANKA Haber Ajansı’na konuşan işçiler, “Sendikaya üye olduğumuz için işten çıkarıldık. 6 gündür fabrikanın önünde hakkımızı arıyoruz. Hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Sendikalı olmak anayasal bir haktır” dedi.

FABRİKA YETKİLİSİ: SENDİKAL SÜREÇLE İLGİLİ DEĞİL

Konuyla ilgili olarak ANKA Haber Ajansı’nın aradığı Gesbey Fabrikası yetkilileri ise “Sendikal süreçle ilgili bir durum söz konusu değildir" dedi.

 

 

Kaynak: anka