Abacı: AKP Hizmete Gerçekten De Samandağ’dan Başladı! Abacı: AKP Hizmete Gerçekten De Samandağ’dan Başladı!

Samandağ Belediye Başkanı Emrah Karaçay, en kısa sürede hayata geçirecekleri projeyi halka duyurdu.
Samandağ Belediye Başkanı Karaçay, seçim döneminde sıkça bahsettiği vaatlerden biri olan Parke Taşı Fabrikası ve Konkasör Projesi’nin müjdesini verdi.
Samandağ Belediyesi'nin öz kaynakları ile ilçenin öncelikli olarak yol sorununa çözüm üretmek için yol çalışmalarında kullanılacak parke taşı, briket ve altyapı malzemelerinin üretileceği tesisin hayata geçmesi ile belediyenin ortalama yıllık 15 milyon TL'lik gider kaleminin ortadan kalkması hedefleniyor.
Önümüzdeki günlerde temeli atılacak projenin müjdesini veren Başkan Emrah Karaçay yaptığı açıklamada; " Sevgili Samandağlılar, sizlere ilk uygulayacağımız ve seçim vaatlerimizde de sıkça bahsettiğimiz, belediyemiz bünyesine kazandırdığımız Parke Taşı Fabrikası ve Konkasör Projemizi duyurmak istiyorum.
Bu proje ile belediyemiz kendi kaynakları ile parke, briket ve altyapı malzemelerini üretecek olup yıllık 15 milyon TL civarı bir gider kalemini ortadan kaldıracaktır. Önümüzdeki günlerde temellerini atacağımız tesisimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum. 
Diğer projelerimiz için görüşmelerimiz devam ediyor, en yakın zamanda Üreten Samandağ'ı hep birlikte kuracağız" ifadelerine yer verdi.
Foto-Haber: Neslihan Sağaltıcı
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları