Karadeniz Ereğli Şehir Mezarlığı’nda mevlid programı düzenlendi Karadeniz Ereğli Şehir Mezarlığı’nda mevlid programı düzenlendi

(İSTANBUL) - Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, tarihi Anadoluhisarı’nda düzenlenen 'Mahalle Buluşmaları'nın yedincisinde, yılların ihmaliyle kökleşen sorunları dinledi. Ulaşımdan aydınlatmaya, çocuk parkından yeni spor alanlarına kadar birçok konuda hizmet sözü veren Köseler, “Beykoz’umuzun sıkıntılarını 11 Haziran’da ziyaretimize gelecek İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na aktaracağım” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Alaattin Köseler, yerinde ve şeffaf yönetim anlayışıyla hayata geçirdiği 'Mahalle Buluşmaları'nın 7'ncisinde Anadoluhisarı sakinleriyle buluştu.

Tarihi kale içindeki müze alanında yapılan toplantıya, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcıları Taner Aksu, Bilgehan Murat Miniç, Müfit Yetkin ile meclis üyeleri, Anadoluhisarı Muhtarı Güzin Merve, birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Anadoluhisarı sakinleri, deniz ulaşımının geliştirilmesi, kulüp binası ve spor tesisi yapılması, tarihi ağaçların korunması, kent konseyi kurulması, aydınlatma ve sokaklarda güvenliğin sağlanması gibi semtin yıllara dayanan sorunlarını sıraladı. Sakinler, hükümetin sahiplenilmeyen sokak hayvanlarının uyutulmasını da içeren kanun teklifi hazırlığı konusunda alternatif çözüm üretilmesini istedi.

Köseler: “Sıkıntıları İBB Başkanımızla paylaşacağım”

Ekibiyle birlikte problemleri dinleyen Başkan Köseler, aktarılan talepleri tek tek kaydetti ve sıkıntıların öncelik sırasıyla çözüme kavuşacağını ifade etti.  

Köseler, “Problemleri birer birer çözeceğiz. Bizim yetki alanımız dışında yer alan konuları da İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu ile paylaşacağım. Ayın 11’inde, Hisar’la ilgili olan sıkıntıları da kendisiyle yapacağım görüşmede dile getireceğim” diye konuştu.

Kaynak: anka