Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, BİGG Cube Incubation Programı ile teknoloji ve yenilikçi iş fikri olan genç girişimcilere hayallerini gerçekleştirmek için çağrı yaptı. 

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, teknoloji ve yenilikçi iş fikri olan girişimci adaylarına yönelik, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Sakarya Teknokent, Sanofi, Türk Telekomünikasyon ve Başkent Üniversitesi ile birlikte BİGG Cube Incubation Programı’nı başlattı. BİGG Cube Incubation Programı’nda akıllı ulaşım, temiz teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, iletişim ve sayısal dönüşüm, sağlık ve iyi yaşam, sürdürülebilir tarım ve beslenme alanlarında iş fikri olan girişimler desteklenecek. 

AVUKAT GÖRKEM GÖKÇE: “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU’NDA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER GERÇEKLEŞİYOR” AVUKAT GÖRKEM GÖKÇE: “KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNU’NDA KRİTİK DEĞİŞİKLİKLER GERÇEKLEŞİYOR”

Teknoloji ve yenilikçi iş fikirlerine 900 bin TL’ye kadar TÜBİTAK’tan yatırım desteği sağlayan BİGG Cube Programı’na, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve mezunlar https://bit.ly/biggcubeincubation linki üzerinden başvurabilecek. Programa kabul edilen girişimcilere teknik ve dikey mentorluk, mevcut durum ve stratejik analizler, iş birliği ağlarından faydalandırma, iş planı hazırlama, proje yazımı atölye çalışmaları gibi destekler sağlanacak. 

CUBE INCUBATION’IN OLANAKLARINDAN YARARLANACAKLAR 

BİGG Cube Incubation Programı kapsamında girişimciler, Avrupa’nın kritik altyapılarına sahip kuluçka merkezlerinden biri olan Cube Incubation’ın uluslararası standartlarda sunduğu ofis, ıslak kuru laboratuvar ve temiz oda imkanlarından da yararlanacak. Girişimler, Teknopark İstanbul’un sunacağı geniş network sayesinde çeşitli şirketlerle görüşme imkanı bulabilecek ve derin teknoloji tabanlı geliştirmeler yapan girişimlerle aynı ekosistemde çalışmalarını hayata geçirecek. Girişimciler ayrıca, Teknopark İstanbul Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) aracılığıyla patent desteğinin yanında dijital medya ve PR çalışmaları kapsamında sunulan desteklerden de yaralanabilecek. 

Geniş imkan ve destekler sunan BİGG Cube Incubation Programı’na başvurabilmek için daha önce Teknogirişim Sermayesi ya da TÜBİTAK 1512 ve 1812 desteği almamış olmak ve herhangi bir şirkette ortaklığın bulunmaması gerekiyor. 

Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incubation, bugüne kadar binden fazla girişime hizmet vermenin yanı sıra çok sayıda BİGG girişimcisine de ev sahipliği yaptı. 

Kaynak: anka