(İZMİR) - Bornova’da 1 Mayıs İşçi Bayramı, Yeni Türkü konseriyle kutlandı. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, Bornova’da 1 Mayıs İşçi Bayramı, Yeni Türkü konseriyle kutlandı. Bornova Belediye Başkanı Ömer Eşki, “1 Mayıs’ta yüreğimiz Genel Başkanımız ve emekçi kardeşlerimizle Taksim Meydanı’nda atacak” dedi.

Bornova’da binlerce Yeni Türkü hayranı, 1 Mayıs’a özel olarak Büyükpark’ta dün düzenlenen konsere katıldı. 1 Mayıs’ta tüm emekçileri Gündoğdu Meydanı’na davet eden Başkan Eşki, şunları söyledi:

“Biz burada çok heyecanlıyız ancak asıl heyecan yarın Taksim Meydanı’nı zorlayacak devrimcilerde, emekçilerde. Başta Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel olmak üzere o meydana yüreğiyle, gövdesiyle, bileğiyle gidip emeğin ve solun mücadelesini verecek tüm yoldaşlarımı Bornova’dan saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Kalbimiz, gönlümüz onlarla olacak. Kazancı Yokuşu’nda yitirdiğimiz şehitlerimizi anacağız. İnanıyoruz ki emek mücadelesi Taksim’de tarihinin en büyük zaferlerinden birini kazanacak. Sendikacı aileden geliyorum, sendika emekçisi, temsilcisi bir kadının eşiyim. Sendika şube başkanlığı yaptım. Sizlerin içinden gelen biriyim. Bu nedenle bu gecenin anlamı benim için çok büyük.”

“BUGÜNE YENİ TÜRKÜ YAKIŞIRDI” 

Solist Derya Köroğlu’na çiçek takdim eden ve Yeni Türkü grubundan övgüyle söz eden Eşki, “Yeni Türkü Türkiye’de aydınlığın, çağdaşlığın, demokrasinin simgelerindendir. Süper Baba dizisinin o muhteşem ezgisini dinleyerek büyüdüm. Eşimle ilk el ele tutuştuğumuzda ‘Yağmurun Elleri’ şarkısını söylemiştik. Türkiye’de güzel olan, kutlu olan, mutlu olan ne varsa emekle inşa edildi. Bizim de emek gününde içimiz içimize sığmadı ve ‘Bornova’ya Yeni Türkü yakışır’ dedik. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.Kaynak: anka