Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, Gaziantep’te; “İktidar partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, ‘Gazze'ye yardım edilmesini istiyorsanız bize oy verin’ diyor. Yahu sen devlet olarak yapamadığın yardımı Büyükşehir Belediyesi olarak mı yapacaksın? Gazze'de masum vatandaşların üzerine bomba yağarken, insanlar orada can pazarında hayatlarını kurtarmakla mücadele ederken hükümetin ve hükümet yanlılarının ticaret gemileri hala İsrail'le ticarete devam ediyor, hala İsrail istihbaratını bizim topraklarımızda kurmuş olduğu Kürecik Radar Üssü’nden alıyor” dedi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Gaziantep’te aday tanıtım programı düzenledi. Toplantıda Gaziantep’in yanı sıra Kilis, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır adayları da tanıtıldı.

BTP lideri Hüseyin Baş programda yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“Bugünlerde çok güzel bir haber okudum onunla başlamak istiyorum. Ülkede israf, enflasyon almış başına gitmiş, döviz fiyatları artmış, gereksiz yerlere para harcanmaya başlanmış, dolayısıyla hükümet, ‘artık siyasi partilere seçim yardımını kaldırıyoruz, artık partileri gönüllüleri destek olarak ayakta tutacak’ demiş… Ama Arjantin'de... Türkiye'de aynı durum var ama sonuçları aynı değil. Bizde ne kadar para varsa partilere veriliyor, sizin hakkınızı, sizin kazancınızı, sizin cebinizde olması gereken parayı partiler sahada kocaman kocaman reklamlarla büyük büyük afişlerle harcıyorlar. Biz de oturuyoruz bakıyoruz cebimizde para yok, eve getirecek ekmek yok ama eve giderken yolda ‘ekonomimiz uçtu’ diye kocaman bir pankart görüyoruz ve ona inanıp yine aynı insanlara oy veriyoruz. Ülkemizde yaşadığımız en temel problem; biz duyduklarımıza oy veriyoruz, okuduklarımıza oy veriyoruz ama yaşadığımıza oy vermiyoruz.

 “İSRAFI BİTİRDİK DEMEK İÇİN İSRAF YAPIYORLAR”

 İsrafı bitirdik pankartları ve reklamları için 1,2 milyar lira para harcanıyor, israfı bitirdik demek için. O parayla İstanbul'u depreme hazırlayabilirdik. Bunu yapmak yerine israf yapıyoruz. İsrafı bitirdik. Nasıl? İsraf yaparak... Sizi boş işlerle oyalıyorlar sonra dönüp sizden oy alıyorlar. Sistem ülkede bunun üzerine kurgulu. İşte bu kardeşiniz bütün adaylarıyla birlikte yola düştü. BTP’nin, o bol yıldızlı partinin, yıldızlar topluluğu partinin bütün adayları Türkiye'nin her yerinde sahalarda, vatandaşına hizmet getirmek için, gerçekten israfı önlemek için, aklı, bilimi, tekniği, teknolojiyi Türkiye'de hayata geçirmek için sahalarda.  Biz bu seçimde bütün adaylarımızla bütün vatandaşımızın önünde hizmete hazır ve talibiz. Bakın gençlerin bir isyanı var ne diyorlar, ‘geçmişi çaldınız ama gelecek bizim’ diyorlar. O geleceği onlara bırakmayacağız, geleceğimizi de satmalara müsaade etmeyeceğiz.

 “YAHU SEN DEVLET OLARAK YAPAMADIĞIN YARDIMI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK MI YAPACAKSIN?”

TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ, TBMM'DE TEBRİKLERİ KABUL ETTİ TBMM BAŞKANI NUMAN KURTULMUŞ, TBMM'DE TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

İktidar partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, ‘Gazze'ye yardım edilmesini istiyorsanız bize oy verin’ diyor. Yahu sen devlet olarak yapamadığın yardımı Büyükşehir Belediyesi olarak mı yapacaksın? Ne diyorlardı önceden, ‘Biz düşersek Kudüs düşer’ diyorlardı. Halbuki bunlar iktidarda olduğu için bugün Gazze işgal altında. Gazze'de masum vatandaşların üzerine bomba yağarken, insanlar orada can pazarında hayatlarını kurtarmakla mücadele ederken hükümetin ve hükümet yanlılarının ticaret gemileri hala İsrail'le ticarete devam ediyor, hala İsrail istihbaratını bizim topraklarımızda kurmuş olduğu Kürecik Radar Üssü’nden alıyor. Bunların hiçbirini yapmadan, ‘Gazze'ye yardım gitmesini istiyorsan bize oy verin’ diyorlar.

 “TEHDİTLE OY İSTEYEN BİR CUMHURBAŞKANI VAR”

Sadece, ‘Gazze’ye yardım gitmesini istiyorsanız mı bize oy verin’ diyorlar? Yok… Cumhurbaşkanı da, ‘bize oy vermezseniz hizmet gelmez’ diyor. Sana oy verdi bu millet yüzde 50’den fazla 23 senedir. Ne hizmet gördük? Sana oy verince hizmet mi aldık? Mesela sana oy vermeyince, biz doğalgaz evimize bağlandı da faturasını ödeyecek paraya mı sahip olduk? Ne oldu da sana oy vermemiz gerekli hale geldi? Halkı tehdit ederek belediyeye oy isteyen bir Cumhurbaşkanımız var. Bu ülkemiz adına bir utançtır. Biz bu utancı silmek istiyoruz. Bizim vergilerimizle bize hizmet edilmiyorsa, bizim kaynaklarımız başkalarına peşkeş çekiliyorsa buna dur demek siyasetçinin işi değil halkın işidir.

Kaynak: anka