SEFER TALAY

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Kent Konseyi'nin öncülüğünde çalışmalarını sürdüren kadın ressamlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Hüsnü Pazarbaşı Kültür Merkezi'nde sergi açtı. Sergide 28 kadın ressamın 57 eseri yer alıyor. Sergi, 2 gün boyunca gezilebilecek.

Burhaniyeli kadın ressamların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında resim sergisi açtı. 28 kadın ressamın 57 eserinin bulunduğu sergi ilgi gördü. Müzik dinletisinde şarkılara eşlik eden kadınlar, sergiyi gezen sanatseverlere teşekkür etti.

"RESİM YAPARKEN AYRI BİR DÜNYANIN İÇİNE GİRİYORUM"

Kent Konseyi Üyesi Semra Dikici, "Burhaniye'de çok sayıda sanatsever kadın bu etkinliğe katıldı. Bu etkinliğe katılan tüm kadınlarımıza teşekkür ediyorum. Ressam arkadaşların böyle bir etkinliğe aktif olarak katılması, bizlere destek vermesi bizleri çok onurlandırdı. Herkese, tüm katılanlara teşekkür ediyorum" dedi.

Kursiyerlerden Eylem Ağdoğan, "8 Mart Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamındaki sergide hepimizin eserleri yer aldı. Kadınların toplanıp da böyle üretken olması, resimleri üretmesi, sergilemesi bizi izlemeye gelen arkadaşların olması, sanata değer verilmesi hepimizi onurlandırdı" dedi. Cansu Erdoğan Taşkın ise "Burhaniye Kent Konseyi'ne, bize sağladığı sergiden dolayı çok teşekkür ediyorum. Ben de bu sene ilk defa katılan bir kursiyer olarak katılımlardan çok memnun kaldım. Sergiye gelenlerin izleyenlerin, herkesin ayağına sağlık. Çok teşekkür ederiz bu imkan sağlandığı için" diye konuştu. Nihal Küçükçetin, "Kent Konseyine çok teşekkür ediyorum. Burası bana çok iyi geldi. Resim yaparken, ayrı bir dünyanın içine giriyorum. Dünyadaki, hayattaki her şeyi çok seviyoruz. Kendimi çok şanslı hissediyorum resim yaptığım için" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: anka