İBB’DEN ‘MOTORCU DOSTU BARİYER' ÇALIŞMASI İBB’DEN ‘MOTORCU DOSTU BARİYER' ÇALIŞMASI

Burun estetiği, rinoplasti operasyonu olarak da bilinir ve burnun şeklini ve görünümünü değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir.

Burun estetiği, yani rinoplasti, burun şeklini ve boyutunu düzeltmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Estetik bir amacı olan burun estetiği, genellikle burnun şeklini beğenmeyen veya nefes alma sorunu yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Bu işlem, burun kemiklerini ve kıkırdakları yeniden şekillendirerek, burunun daha estetik ve fonksiyonel hale gelmesini sağlar.

BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ) NEDİR?

Burun Estetiği, rinoplasti operasyonu olarak da bilinir ve burnun şeklini ve görünümünü değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Bu operasyonun amacı, hastanın burun yapısını düzeltmek, burunun boyutunu değiştirmek veya burun ile yüz arasındaki orantıyı düzeltmektir. Burun estetiği, genellikle estetik nedenlerle yapılmasına rağmen bazı durumlarda oluşan solunum zorluklarını gidermek için de gerçekleştirilebilir. Cerrahi bir işlem olan burun estetiği fiyatları hastanın ihtiyaçlarına ve isteklerine bağlı olarak değişebilir. Bununla birlikte, fiyatları etkileyen diğer faktörler arasında cerrahın deneyimi, operasyonun yapılacağı klinik veya hastane, anestezi maliyetleri ve operasyon sonrası bakım masrafları bulunmaktadır.

BURUN ESTETİĞİ KİMLERE UYGULANIR?

Burun estetiği, genellikle burun şeklindeki istenmeyen değişiklikleri düzelten ve burun estetiği ameliyatı için uygun adaylar için ideal bir seçenektir. Ayrıca burun estetiği, burun şeklini değiştirmek, burun ucu veya burun kanatlarını yeniden şekillendirmek, burun eğriliğini düzeltmek veya burun boyutunu küçültmek isteyen kişilere uygulanır. Ayrıca, burun estetiği aynı zamanda burun tıkanıklığı sorununu çözmek için de uygulanabilir.

Burun estetiği ameliyatı için uygun adaylar, fiziksel olarak sağlıklı, burun gelişimi tamamlanmış, burun estetiği ameliyatı için gerçekçi beklentilere sahip ve sigara içmiyorsa uygun adaylardır. Hamilelik döneminde veya soğuk algınlığı, grip gibi hastalıkların devam ettiği dönemlerde burun estetiği ameliyatı yapılmamalıdır.

BURUN ESTETİĞİ NASIL YAPILIR?

Burun estetiği operasyonu genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir ve cerrah burun kemiği ve kıkırdaklarını hedef alarak istenilen değişiklikleri yapar. İyileşme süreci kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte, genellikle 1-2 hafta içinde sosyal yaşama dönülebilir.

Operasyon sonrasında burun üzerine bir atel konulur ve genellikle 1 hafta sonra alınır. Ödemeniz gereken burun estetiği fiyatları ise operasyonun yapılacağı klinik ve cerrahın deneyimine göre değişiklik gösterebilir. İyi bir cerraha bu işlemi yaptırdığınızda fiyat yüksek olabilir ama mükemmel sonuç alırsınız.

BURUN ESTETİĞİ SONRASINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Burun estetiği, yani rinoplasti, burnun şeklini ve görünümünü değiştirmek için yapılan cerrahi bir işlemdir. Cerrahi operasyon olan burun estetiği ameliyatı burnun boyutunu, şeklini, burnun üst kısmındaki kemik ve kıkırdaklarını düzeltmek, burun deliklerini yeniden şekillendirmek ve burun ucu estetiğini düzeltmek için uygulanır. Bu ameliyat sayesinde kişinin burun estetiğini istediği şekilde düzeltebilir ve burunla ilgili rahatsızlıklarını gidererek daha estetik bir görünüme kavuşabilir.

Burun estetiği ameliyatından sonra uyulması gereken bazı önemli kurallar vardır. Ameliyat sonrası burun çevresinde morarma, şişlik ve hafif ağrılar olabilir. Bu durum normaldir ve doktorun önerdiği ağrı kesicilerle bu ağrılar hafifletilebilir. Özellikle ilk birkaç gün burun bölgesine soğuk kompres uygulamak şişlikleri azaltabilir. Burun estetiği sonrasında burun temizliğine ve bakımına dikkat edilmesi de önemlidir. Doktorun verdiği talimatları dikkatlice takip ederek iyileşme sürecini hızlandırmak mümkündür.

BURUN ESTETİĞİ FİYATLARI 

Burun estetiği estetik bir operasyon olmasının yanı sıra burun estetiği fiyatları da insanların en çok merak ettiği konulardan biridir. Fiyatlar, operasyonu yapacak olan cerrahın deneyimi, hastanenin konumu, operasyonun karmaşıklığı ve kullanılacak malzemeler gibi birçok faktöre bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Genellikle burun estetiği fiyatları ameliyatın yapılacağı hastanenin kalitesine ve konumuna göre belirlenir. Ayrıca plastik cerrahın tecrübesi ve operasyonun karmaşıklığı da fiyatları etkileyen önemli faktörlerdir. Bu nedenle burun estetiği fiyatları kişiden kişiye değişebilir.

https://www.ekremkeskin.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Kaynak: anka