(İSTANBUL) - Çağdaş Yaşam Derneği'nin (ÇYDD) “Köyde Şenlik Var!” projesinde çalışmalar, mayıs ayında yeniden başlıyor. Proje ile gençlerin gözlerindeki ışıltının köylerdeki çocukların yüzlerine yansıması hedefleniyor.

Prof. Dr. Mustafa Tolay, 'Da Vinci'nin İstanbul Haritası'nı açıkladı Prof. Dr. Mustafa Tolay, 'Da Vinci'nin İstanbul Haritası'nı açıkladı

ÇYDD’nin sponsor desteğiyle yaşama geçirdiği “Köyde Şenlik Var!” projesi, 2012'den bu yana 23 köye ulaştı. 777 genç gönüllü, 110 gün boyunca köylerde çocuklarla bir araya geldi. Proje, 7 bin 949 katılımcı ve 62 paydaşla büyüyerek köylerdeki umudu artırdı. Geçmiş dönemde yapılan anketlerde, projeye katılan gönüllülerin memnuniyet oranı yüzde 84.1 olarak belirlendi. 

2023-2024 dönemi için düzenlenen “Köyde Şenlik Var!” projesi ön çalıştayında, 31 şubeden 95 kişi bir araya gelerek, hedefleri paylaştı. Projenin etkileri ve daha geniş kitlelere ulaşma vizyonu üzerine planlamalar gerçekleştirilerek yol haritası belirlendi. Proje, daha fazla genç gönüllüyle, daha fazla köy çocuğuna ulaşarak, toplumun her kesimindeki umudu büyütmek için mayıs ayında tekrar çalışmalarına başlıyor.

İnsan haklarının güçlendirilmesine dayanan proje; eğitim, sağlık ve sosyal haklar olmak üzere köylerdeki çocukların hayatlarında gerçek bir fark yaratıyor. Demokrasiyi, ekip çalışmasını ve sivil toplum bilincini aşılayarak, geleceğin daha aydınlık olmasına katkı sağlıyor.

ADVERTORIAL YAYIN

Kaynak: anka