Festivalin Akşam Etkinliklerinde Adeta İzdiham Yaşandı Festivalin Akşam Etkinliklerinde Adeta İzdiham Yaşandı

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, Akevler Mahallesi Muhtarlığı’nda vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.
MAĞDURİYETLER GİDERİLMELİ                         
Deprem sonrası rezerv alan ilan edilen bölgelerdeki sağlam evlerin yıkımına karşı çıkan vatandaşların taleplerini dinleyen Milletvekili Necmettin Çalışkan, ortak akılla hareket edilmesi gereği vurgusu yaptı. Vatandaşların mağdur edilmemesi gerektiğinin altını çizen Milletvekili Çalışkan, “Millet ile devlet karşı karşıya getirilmemelidir” çağrısında bulundu.
YILLARIN EMEĞİ YOK EDİLMESİN
Rezerv alan ilan edilen bölgelerde yaşayan vatandaşların hızlı tahliye talepleriyle karşı karşıya kaldığını belirten Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, vatandaşların ev bulamamaktan, fahiş kiralardan, yıllarca çalışıp yaptırdıkları evlerinin sağlam raporu verilmesine rağmen yıkılacak olmasından ve borçlanma rakamlarının belirsizliğinden dolayı rahatsız olduklarını ifade etti.
REZERV ALANLARDA KAFA KARIŞIKLIĞI SÜRÜYOR
Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan rezerv alan konusunda şu ifadelerde bulundu:
“Vatandaşlar, rezerv alan ilan edilen bölgelerde yaşanan mağduriyetlerin arttığını belirtiyor. Kurallara uyarak ve gerekli izinleri alarak evlerini onardıklarını söyleyen vatandaşlar, ani tahliye kararlarıyla karşı karşıya kalıyor. Bu durum, onları hem maddi hem de manevi olarak zor durumda bırakıyor. Birçok vatandaş, başlarını sokacak başka bir yer bulamamaktan ve kiraların aşırı yüksek olmasından şikayetçi.
REZERV ALANLARDA TAHLİYE KARARLARI VATANDAŞLARI ENDİŞELENDİRİYOR
Evlerinin az hasarlı olmasına rağmen tahliye edilmesi kararına anlam veremeyen vatandaşlar, bu durumun büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyor. Yıllarca çalışıp emek verdikleri evlerinin yıkılması, belirsizlikler ve yeni borçlanma rakamları başlıca endişe kaynakları. Özellikle çocuklu aileler, yaşlılar ve kadınlar, güvenle barınabildikleri yuvalarının yıkılmasını istemiyor.”
GÜVENLİ YUVALAR YIKILMASIN
Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, hasar görmüş birçok alan varken çoluk çocuk, yaşlı ve kadınların güvenle başlarını soktukları yuvalarının yıkılmaması taleplerinin haklılığını belirterek, “Bu sorunun da takipçisi olup hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Foto-Haber: Nezahat Fırıncıoğulları
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları