23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Samandağ’da Da Coşkuyla Kutlandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Samandağ’da Da Coşkuyla Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü Samandağ’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.        
İlk olarak Samandağ Kaymakamlığı önünde bulunan Atatürk büstü önünde çelenk sunum töreni gerçekleştirildi.
Çelenk sunum törenine İlçe Kaymakamı Emre Dündar, Koordinatör Kaymakamlar Alper Kırgıl, İbrahim Ergin, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Onurkan Gülderen, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir, Jandarma bölük komutanı Harun Bulut , Sahil Güvenlik komutanı Mevlüt Mercan, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Şekerci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Ahmet Toysal, MHP Samandağ İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, Esnaf Odası başkanı Refik Gümüşoğlu, Terziler Odası Başkanı Ali Doğru, Muharip Gaziler Derneği Samandağ Şube Başkanı Akıl Paşa, kurum müdürleri, askeri erkan, gaziler, şehit yakınları, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Çelenk sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okumasıyla tören sona erdi.
18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 109. Yıldönümü töreni daha sonra Samandağ Kültür Merkezinde devam etti.   Gerçekleşen törende Samandağ Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı program duygulu anlar yaşattı.
Törene;  İlçe Kaymakamı Emre Dündar, Koordinat kaymakamlar İbrahim Ergin ve Alper Kırgıl, Samandağ Belediye Başkanı yardımcısı Tahsin Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Onurkan Gülderen, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Harun Bulut , Sahil Güvenlik komutanı Mevlüt Mercan, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Şekerci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Yaşar, Ak Parti Samandağ İlçe Başkanı Ahmet Toysal,  CHP Samandağ İlçe Başkanı Nadir Kimyon, MHP Samandağ İlçe Başkanı Hikmet Külahlı, Esnaf Odası başkanı Refik Gümüşoğlu,  Muharip Gaziler Derneği Samandağ Şube Başkanı Akıl Paşa, İlçe Spor Müdürü Oğuzhan Sudan, Samandağ Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uzay Fırıncı,  İlçe Sağlık müdürü Fırat Yılmaz,  muhtaralar, Okul Müdürleri vatandaşlar katıldı.
Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma astsubay Furkan Bilici gerçekleştirdi.
ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLER İÇİN İFTAR PROGRAMI 
İlçe Kaymakamı Emre Dündar "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" programları kapsamında Şehit ve Gazi yakınları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
Truva Life Otel’in restoranda düzenlenen iftar programına, Samandağ Kaymakamı Emre Dündar, Koordinatör Kaymakamlar Alper Kırgıl ve İbrahim Ergin, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Onurkan Gülderen, Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Sahil Güvenlik Komutanı Yarbay Mevlüt Mercan, , Muharip Gaziler Derneği Samandağ Şube Başkanı Akıl Paşa, kurum müdürleri, şehit ve gazi yakınları katıldı.
İftar Programında konuşan İlçe Kaymakamı Dündar, vatan için şehit olanlara rahmet, yakınlarına ve gazilere sağlık diledi.
Ailelerle sohbet eden Dündar, şehit aileleri ve kahraman gazilerin daima yanında olduklarını belirtti.
Foto-Haber: Neslihan Sağaltıcı
 

Editör: Nezahat Fırıncıoğulları