Çankaya Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla Genel İlişkiler Müdürlüğü iş birliğinde yürütülen ‘Bilinçli Aile Gelişen Çocuk’ projesi kapsamında Doğan Taşdelen Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde aileler için eğitim düzenledi.  

İlçede 14 kreşi ile 2 bine yakın çocuğa okul öncesi eğitimi veren Çankaya Belediyesi, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla Genel İlişkiler Müdürlüğü iş birliğinde ‘Bilinçli Aile Gelişen Çocuk’ projesi ile velilere ve öğretmenlere yönelik bilgilendirme semineri düzenledi. Olumlu ve Duyarlı Ebeveynlik eğitimlerinin ilkini yapan Çankaya Belediyesi, çocukların beyin gelişimi ve olumlu kimlik gelişimi konusunda farkındalık oluşturdu. 

Çocuklarda beyin gelişimini etkileyen faktörler konusunda Prof. Dr. Banu Anlar ve çocuk gelişimi konusunda uzman Birgül Ural Bayoğlu deneyimlerini ve bilgilerini aileler ile paylaşırken, seminer sohbet havasında geçti. Banu Anlar ve Birgül Ural Bayoğlu ailelerin çocukları hakkında merak ettikleri soruları cevaplayarak aileleri bundan sonra yapmaları gerekenler konusunda bilgilendirdi. 

 


Kaynak: anka