(ADANA)- Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekli vatandaşın hesaplarına 7 bin TL Kurban Bayramı ikramiyesi yatırıldığını açıkladı. 31 Mart seçimleri öncesinde emeklilere verdiği ikramiye sözünü tuttuklarını belirten Başkan Aydar, ‘‘5 bin TL olan bayram ikramiyemizi, Genel Başkanımız Özgür Özel’in talimatı üzerine 7 bin TL'ye çıkardık. En düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan ve belirlenen kriterlere uyan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını asgari ücrete tamamlıyoruz" dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Emeklilikte Adalet” programında, ilçe genelinde toplam 2 bin 750 ihtiyaç sahibi emekli vatandaşın hesaplarına 7 bin TL Kurban Bayramı ikramiyesinin yatırıldığını açıkladı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in talimatıyla 5 bin TL olan emekli ikramiyesini 7 bin TL'ye çıkardıklarını belirten Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, ‘‘31 Mart öncesinde Ceyhan'da emeklilerin yanındayız demiştik. 5 Bin TL olan bayram ikramiyemizi genel başkanımızın talimatı üzerine 7 bin TL'ye çıkardık. Yani en düşük emekli maaşı olarak 10 bin TL alan tüm ihtiyaç sahibi emeklilerimizin kazancını bu ay asgari ücrete tamamlayarak yanında olduk. Tüm emeklilerimize huzurlu ve mutlu bayramlar diliyorum" diye konuştu.

‘‘Ayrım yapmaksızın ihtiyaç sahibi tüm emeklilere ikramiye verildi’’

Parti ayrımı yapmaksızın ilçedeki tüm ihtiyaç sahibi emeklilere bayram ikramiyesi verildiğini belirten Başkan Aydar, ‘‘Ceyhan'a hizmet etmiş, ülkemize hizmet etmiş ve ülkemizin içinden geçtiği bu zor günlerde ayakta kalmaya çalışan değerli Ceyhanlı cefakar emekli hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz. Bugün burada ihtiyaç sahibi tüm emeklilerimizin yanındayız. Bugün burada vermiş olduğumuz sözü tutmanın gururunu yaşayarak ekibimiz ile birlikte sizlerin karşısında bulunuyoruz. 31 Mart'tan önce söylediğimiz gibi hanesinde başka geliri olmayan siyasi görüşü ne olursa olsun ister AK Partili, ister MHP’li ister DEM Partili, ister İYİ Partili ister, milli görüşçü kim olursa olsun tüm hemşehrilerimiz buradadır. Biz ayrım yapmaksızın herkesin yanındayız. İyi ki varsınız’’ ifadelerini kullandı.

"Emeklilerin 6 çekrek altını yok oldu"

2002'den bu yana emekli maaşındaki erimeye dikkat çeken CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu, ‘‘Bugün burada yapılan iş, büyük bir iştir. Biz seçim dönemlerinde Genel Başkanımız Özgür Özel ve bütün belediye başkan adaylarımız, emeklilerin yaşadığı mağduriyeti, bir evde sadece 10 bin lirayla geçinebilme zorunluluğunu meydanlarda dile getirdik. Bunca yıl memlekete emek vermiş, hizmet vermiş büyüklerimizin bir bayramda torununa harçlık veremeyecek, kurban kesemeyecek belki evine ekmek giremeyecek günleri yaşıyor maalesef. Bunda kimin suçu olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. İktidar 2002’de göreve geldiğinde 1 emekli maaşı ile 8 buçuk çeyrek altın alıyordu. Şimdi ise 2 buçuk tane çeyrek altın anca alabiliyor. Yani bizim emeklilerimizin 5 buçuk, 6 çeyrek altınımız yok oldu" dedi.

Vatandaşlardan Başkan Aydar'a teşekkür

İkramiye alan emekli vatandaşlardan Mustafa Dere, "Çok memnun olduk, çok sevindik. Aldığımız ikramiye ile torunlarımızı da sevindireceğiz" dedi. Bir diğer emekli Veli Çoban ise "Kadir başkan bize bu ikramiyeyi verdi. Onun sayesinde kurban keseceğiz. Allah ondan razı olsun" diye konuştu.

Arife gününde şehit yakınlarının duygusal ziyareti... Arife gününde şehit yakınlarının duygusal ziyareti...

 

Kaynak: anka